A New Jersey-i Schuyler Colfax középiskola diákjait arra kérték, hogy egy feleletválasztós tesztben jelöljék meg azt, amelyik megfelel a következő leírásnak: „Ez egy terrorszervezet, amely erőszakos cselekményeket követ el, műtárgyakat pusztít el, és életek kioltására buzdít annak érdekében, hogy elérje célját, a szigorú iszlám saría törvények szerinti globális uralmat”. A válaszok között az Iszlám Állam, a perui Fényes Ösvény (a Perui Kommunista Párt), az al-Kaida és a Palesztin Felszabadítási Szervezet volt felsorolva, a helyes válasz az Iszlám Állam volt – írja a V4NA nemzetközi hírügynökség.
Bocsánatot kért az iskola, amiért azt tanították a gyerekeknek, hogy az Iszlám Állam egy terrorszervezet
Egy muszlim szervezet felháborodott egy iskolai dolgozat kérdésén, ezért az iskola inkább bocsánatot kért az Egyesült Államokban.

A teszt kérdése miatt a „Teaching While Muslim” (TWM) nevű muszlim csoport azzal kezdett vádaskodni, hogy „iskoláinkban újra és újra muszlim- és palesztinellenes érzelmeket, tanárokat és tartalmakat látunk”. „De nem engedhetjük meg, hogy ez így folytatódjon” – jelentették ki.
A csoport közösségi médiában közzétett bejegyzése a „muszlimellenes rasszizmus” és az „iszlamofóbia” hashtagekkel zárult.
Egy másik bejegyzésben a szervezet azt is kifejtette, hogy szerintük a teszt „tévesen sugallja azt, hogy a terrorizmus az Iszlám Állam alapvető része, és célja a globális uralom elérése a szigorú saría törvények alatt.
A csoport ezt „muszlimellenes gyűlöletnek” és „tényszerűen pontatlannak” minősítette, és kijelentette, hogy „ez az amerikai és cionista propaganda folytatása, amelynek célja a muszlimok ÉS a palesztinok elleni félelemkeltés”.
További Külföld híreink
Ezt követően az iskola visszavonulót fújt, és kiadott egy közleményt, amelyben bocsánatot kért – hívja fel rá a figyelmet a Modernity amerikai hírportál.
„A kérdés sértő volt, és ellentétes a tisztelet, a befogadás és a kulturális érzékenység értékeivel, amelyeket a Schuylerben ápolunk” – áll a közleményben, hozzátéve: „Mindig kiemelt szempont a biztonságos tanulási környezet megteremtése minden diák számára, függetlenül a háttértől vagy a hittől”.
Elnézést kérünk a történtekért; megértjük annak hatását és azt, hogy ez mélységes aggodalmat váltott ki egyesekben
– fogalmaztak.
Borítókép: Illusztráció (Forrás: Pexels)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Alice Weidel: Figyelembe kell venni Oroszország álláspontját
Friedrich Merz, Emmanuel Macron, Keir Starmer és Donald Tusk közös szombati kijevi látogatását Weidel szimbolikus, politikai showműsornak nevezte.

Macron: Jönnek az újabb oroszellenes szankciók
Napokon belül újabb büntetőintézkedések léphetnek életbe.

Egymillió lépés Ukrajnáért – Soros módszerét veti be Magyar Péter
Magyar Péter legújabb akciója ismerős lehet. Soros György aktivistái több országban is rendeztek már hasonló menetet.

Szijjártó Péter: Lejáratókampány zajlik velünk szemben
Ukrajna gyorsított felvétele komoly károkkal járna.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Ezen múlt, hogy nem Erdő Péter lett az új pápa, hanem Prevost bíboros

Döbbenetes felfedezés: létezhet egy ötödik erő is az univerzumban

Most érkezett: brutális gyilkosság történt Budán

Magyar vadászgépek szálltak fel az ukrán határ közelében, az első hírek szerint sajnos nem csak gyakorlatoztak (VIDEÓ)

„Nem találok szavakat... Nyugodj békében!” – Gyászol Hosszú Katinka

Nem bírnak a magyar döntéssel: Lengyelország már az Európai Bizottságnak könyörög a segítségért

Hatalmas, meglepő titok derült ki Orbán egyik véresszájú ellenfeléről

Elképesztő, minek nevezte Bognár György a Fradi elnökét

Alig tüntet már valaki a pride-ért Hadházyval

Jégkorong-vb: Zseniális magyar játék, óriási győzelem!

Ez már nem játék: Bognár György udvari bolondnak nevezte Kubatov Gábort

Minden magyar számára nagyszerű hírt jelentett be Orbán Viktor a költségvetésről
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Alice Weidel: Figyelembe kell venni Oroszország álláspontját
Friedrich Merz, Emmanuel Macron, Keir Starmer és Donald Tusk közös szombati kijevi látogatását Weidel szimbolikus, politikai showműsornak nevezte.

Macron: Jönnek az újabb oroszellenes szankciók
Napokon belül újabb büntetőintézkedések léphetnek életbe.

Egymillió lépés Ukrajnáért – Soros módszerét veti be Magyar Péter
Magyar Péter legújabb akciója ismerős lehet. Soros György aktivistái több országban is rendeztek már hasonló menetet.

Szijjártó Péter: Lejáratókampány zajlik velünk szemben
Ukrajna gyorsított felvétele komoly károkkal járna.