Veszélyes betegség terjed, reagálni kellett a hatóságoknak

Az Egyesült Királyság betiltja a német állatimportot a fertőző száj- és körömfájásjárvány megelőzése érdekében. „Nem fogunk habozni, hogy további országokat is felvegyünk a listára, ha a betegség terjed” – mondta Daniel Zeichner brit mezőgazdasági miniszter.

Forrás: Politico2025. 01. 14. 17:40
Szarvasmarha egy brit családi farmon
Szarvasmarha egy brit családi farmon Fotó: Maisant Ludovic Forrás: Hemis/AFP
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Egyesült Királyság kormánya megtiltja a szarvasmarhák, sertések és juhok Németországból történő behozatalát, és fokozza a fertőző száj- és körömfájás terjedésének megakadályozására irányuló intézkedéseket, miután az országban egy esetről érkezett jelentés, írja a Politico.

Egy brit farm tehenekkel
Egy brit farm tehenekkel Fotó: Hemis/AFP/Maisant Ludovic

A környezetvédelmi, élelmiszerügyi és vidékügyi minisztérium által kedden bejelentett új szabályok értelmében Németországban többé nem állítanak ki export-egészségügyi bizonyítványokat a betegségre fogékony állatokra, beleértve az élő állatokat, a friss húst és az állati termékeket is.

– A kormány mindent megtesz annak érdekében, hogy megvédje nemzetünk gazdáit a száj- és körömfájás okozta kockázattól – mondta Daniel Zeichner mezőgazdasági miniszter.

A brit Munkáspárt politikusa, Daniel Zeichner
A brit Munkáspárt politikusa, Daniel Zeichner Fotó: AFP/Isabel Infantes

– A járvány kitörésének megelőzése érdekében azonnal korlátozásokat vezettünk be a Németországból származó állati termékekre, és nem fogunk habozni, hogy további országokat is felvegyünk a listára, ha a betegség elterjed. A német hatóságokkal szorosan együttműködve továbbra is figyelemmel kísérjük a helyzetet

– közölte.

A száj- és körömfájás a szarvasmarhák, juhok, sertések és más párosujjú állatok rendkívül fertőző vírusos betegsége, amelynek tünetei közé tartoznak a lábon, a szájban és a nyelven megjelenő sebek és hólyagok.

Az Egyesült Királyság mezőgazdasági ágazatát 2001-ben pusztította el a betegség kitörése, amely több mint 2000 gazdaságot érintett, és több mint hatmillió állatot vágtak le. Az Egyesült Királyságban jelenleg nincs bejelentett eset.

Borítókép: Szarvasmarha egy brit családi farmon (Fotó: Hemis/AFP/Maisant Ludovic)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.