Mark Rutte: Nem kell aggódni az Egyesült Államok NATO-elkötelezettsége miatt

Az európai tagországoknak nem kell aggódniuk az Egyesült Államok NATO melletti elkötelezettsége miatt – jelentette ki a NATO-főtitkár Hágában kedden. Mark Rutte Ukrajna támogatásának fontosságát is hangsúlyozta.

Forrás: MTI2025. 06. 24. 12:38
Mark Rutte Fotó: DURSUN AYDEMIR Forrás: ANADOLU
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A NATO-főtitkár kijelentette: noha Oroszország jelenti a legnagyobb veszélyt a szövetséges országokra nézve, a NATO-nak szélesebb körű fenyegetésekre is fel kell készülnie, valamint a világban jelentkező egyéb konfliktusok megoldásában is szerepet kell vállalnia.

A közel-keleti, valamint az ukrajnai háborúval kapcsolatban Rutte úgy fogalmazott: „ha egyszerre csak egy kérdéssel tudunk foglalkozni, azzal hagyjuk, hogy mások vegyék át az irányítást”. A Közel-Kelet vonatkozásában tett diplomáciai erőfeszítések mellett erősíteni szükséges Ukrajna katonai támogatását – mondta.

Ami az ukrajnai békét illeti, nem tudom megjósolni, hogy mikor fog bekövetkezni. De méltatni szeretném Donald Trump amerikai elnököt a patthelyzet feloldásáért. Amikor hivatalba lépett, párbeszédet kezdett Vlagyimir Putyin orosz elnökkel

– mondta Rutte, hozzátéve: mindig is úgy gondolta, hogy a párbeszéd kulcsfontosságú.

„Csak egyetlen vezető tudta megtörni a patthelyzetet, és ez az amerikai elnök, mert ő a világ legerősebb vezetője. A világ GDP-jének 25 százalékával és a világ legerősebb hadseregével rendelkezik” – fogalmazott.

Kiemelte: biztosítani kell, hogy Ukrajna mindennel rendelkezzen a harctéren, és a lehető legerősebb helyzetben legyen, amikor a valódi tárgyalások elkezdődnek. 

Remélhetőleg a közeljövőben valódi és komoly tárgyalások indulhatnak, amelynek során el kell érni, hogy akár hosszú távú tűzszünet kezdődik, akár békemegállapodás születik, az tartós legyen, és Vlagyimir Putyin soha többé ne próbáljon meg egyetlen négyzetkilométert sem elragadni Ukrajnától

– tette hozzá a NATO-főtitkár.

Borítókép: Mark Rutte (Fotó: AFP)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.