Itt a bizonyíték, Brüsszel gyorsított eljárással venné fel Ukrajnát az EU-ba

A háborúpárti uniós elit már 2029-re az Európai Unió tagjai között látná Ukrajnát. Az Európai Bizottság szomszédságpolitikáért és bővítésért felelős biztosa meredek kijelentéseket tett Kijevvel és a bővítéssel kapcsolatban. Ukrajna miatt megakadályoznák a tagállami vétót, s már a csatlakozás előtt megnyitnák a belső piacokat.

2025. 06. 04. 8:42
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke (Fotó: AFP)
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke (Fotó: AFP)
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A bizottság nem csak a csatlakozási tárgyalásokra összpontosít, hanem párhuzamosan más területeken is igyekszik felgyorsítani az integrációt. A csatlakozás előtt megnyitnák a belső piacokat.

A csatlakozási tárgyalásokat kiegészítve a bizottság fokozza erőfeszítéseit az egységes piacba történő gyorsított integráció érdekében, most már a védelemmel és a biztonsággal, majd az összekapcsolhatósággal, az energiával és még sok mással egy időben, az uniós tagállamokkal együtt.

 – magyarázta Kos.

A biztos kiemelte, hogy a bizottság a tagállamokkal közösen keresi a módját a csatlakozási eljárások egyszerűsítésének: 

Az EU-tagállamokkal együtt a bizottság olyan módszereket keres, amelyekkel egyszerűsíthetők a csatlakozási eljárások, hogy a kétoldalú kérdések ne akadályozzák a bővítést ebben a rendkívül érzékeny geopolitikai helyzetben.

A demokráciára oly érzékeny Brüsszel tehát arra készül, hogy alternatív döntési eljárást dolgozzon ki, hogy például Ukrajna, vagy más ország esetében Magyarország vagy más tagállam ne tudjon vétózni.

A háborúpárti Brüsszel Ukrajnáért bármit megtenne

Marta Kos beszédében külön kitért Ukrajna és Moldova helyzetére is: 

Feltétlenül meg kell tennünk a következő lépést Ukrajnával és Moldovával. Mindkét ország elvégezte a házi feladatát. Minden készen áll, és a tanács kezében van, hogy megnyissa az első klasztert. Az EU-hoz való csatlakozás Ukrajna számára kulcsfontosságú biztonsági garancia. Ezt valósággá kell tennünk. Folytatnunk kell az előrelépést, hogy fenntartsuk a reformok lendületét Ukrajnában, segítsünk tagállamainknak kezelni aggályaikat, és végső soron válaszoljunk a második világháború vége óta legnagyobb biztonsági kihívásainkra.

A biztos nyilatkozatai rámutatnak, hogy az Európai Bizottság nagy hangsúlyt fektet a bővítési folyamat felgyorsítására és egyszerűsítésére. Azaz, Ukrajnáért bármit megtenne, a tagállamok és az európai állampolgárok aggályait pedig figyelmen kívül hagyja. 

Mint arról korábban beszámoltunk, Kijev gyorsított uniós tagága rengeteg veszéllyel jár. Ezek közzé tartoznak a járványok, a bűnözés, a gazdasági kérdések is.

Borítókép: Volodimir Zelenszkij ukrán elnök és Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke (Fotó: AFP)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.