Szijjártó: Von der Leyent egy hét alatt kétszer is megalázták

Szijjártó Péter a Harcosok órája című műsorban, Németh Balázs vendégeként élesen kritizálta Ursula von der Leyent, aki szerinte egyetlen hét alatt két alkalommal is megalázó helyzetbe került: előbb a kínai, majd az amerikai diplomácia részéről. A külügyminiszter úgy véli, a brüsszeli vezetés éveken át következmények nélkül engedhette meg magának, hogy lenézően nyilatkozzon a világ két legnagyobb hatalmáról – ám most a valóság kemény választ adott.

2025. 07. 29. 11:37
Szijjártó Péter Fotó: AHMET SERDAR ESER Forrás: ANADOLU
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Az Európai Bizottság elnökével, Ursula von der Leyennel egy héten belül a világpolitika két fontos szereplője mosta fel a padlót. Először Kínában, a Kína–EU csúcstalálkozón fogadták úgy Von der Leyent a repülőtéren

– mondta Szijjártó Péter.
Mint arról mi is beszámoltunk, kisbusszal odaszállították a terminálhoz. 

Tehát először felmosták vele a padlót Kínában, utána felmosta vele a padlót az amerikai elnök. Tehát gyakorlatilag ma az Európai Unió arca, az Európai Bizottság elnöke az megaláztatás és nevetség tárgya a világpolitikában. Ide jutottunk el. Megaláztatás és nevetség tárgya a világpolitikában, mert mi történik? Nem lehet következmények nélkül a világpolitika két vezető erejéről lesajnálóan, elnézést a kifejezésért, bunkó módon beszélni. Mert ahogy az európai politikusok az elmúlt nyolc esztendőben Donald Trumpról vagy a kínai vezetőkről beszéltek, az sokszor bunkó volt. Most nagyon nehéz erre mást mondani. Nyolc éven keresztül verseny volt Európában a liberális politikusok között

– mondta Szijjártó Péter.

– Nyolc éven keresztül volt ez a versenyszezon, nem lehet, hogy itt, Brüsszelben kiáll az Európai Bizottság elnöke és elmondja, hogy fúj, fúj Kína, elmondja, hogy micsoda aljas módszereket használnak Kínában. Nem lehet, hogy elmondja, hogy nekünk rendszerszerű riválisunk ez az ország, utána mikor odamegy, és akkor azt hiszi, hogy minden rendben van. Ez nem megy. Látszik, hogy a valóságtól teljesen elrugaszkodott gondolkodás – jelentette ki.

Borítókép: Szijjártó Péter (Fotó: AFP)

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.