A tárcavezető az Európai Unió Általános Ügyek Tanácsa üléséről számolt be, amelyet videokonferencia keretében tartottak.

Bajban vannak a britek, Orbán Viktor módszere jelent kiutat
A brit kormány most kétségbeesetten keresi a megoldást.
A tárcavezető az Európai Unió Általános Ügyek Tanácsa üléséről számolt be, amelyet videokonferencia keretében tartottak.
Kifejtette: a mostani nehéz körülmények közepette jó hír Brüsszelből, hogy egyetértés van az uniós tagállamok között abban, hogy meg lehet kezdeni a csatlakozási tárgyalásokat Észak-Macedóniával és Albániával. Ez óriási siker magyar szempontból, „büszkék lehetünk, hogy ebből a sikerből mi magyarok alaposan kivettük a részünket” – vélekedett. Hozzátette: Magyarország továbbra is minden támogatást megad a nyugat-balkáni országok integrációs törekvéseihez.
Szijjártó Péter emlékeztetett: Magyarország hosszú évek óta támogatja aktívan az EU bővítési politikáját és nyújt valódi, konkrét segítséget a nyugat-balkáni országoknak integrációs törekvéseik sikerre vitelében. Azért is magyar siker a mostani hír, mert az EU bővítési biztosa magyar, ő terjesztette elő azt az új bővítési módszert, amelyet ma politikailag elfogadott a tanács, és ez jelentősen felgyorsítja a csatlakozási tárgyalásokat, mert így nem egyenként, hanem csoportonként nyithatják meg a tárgyalási fejezeteket – magyarázta.
Kiemelte: Magyarország mér hosszú idő óta úgy gondolja, hogy mind Észak-Macedónia, mind Albánia teljes mértékben készen áll a csatlakozási tárgyalások megkezdésére, ennek sem politikai, sem jogi akadálya nincs. Ráadásul ez igazi európai érdek is, mert az EU-nak végre valamilyen sikertörténetre van szüksége, főleg a mostani körülmények között, amikor Nagy-Britannia elhagyta az uniót, komoly migrációs nyomással nézünk szembe délről és a koronavírus elleni küzdelem köti le mindenki energiáját – mutatott rá.
A külügyminiszter kitért rá: vannak, akik arra panaszkodnak, hogy más országok egyre komolyabb befolyással rendelkeznek a Nyugat-Balkánon. „Nehéz ezekkel a szereplőkkel úgy versenyre kelni, hogy be sem nevezünk a versenybe” – mondta. Hozzáfűzte: Európának meg kell mutatnia azt az utat a nyugat-balkáni országoknak, amelyre érdemes rálépniük, és ez az európai integráció.
Közölte: az EU-nak gazdasági érdeke a nyugat-balkáni bővítés, hiszen így jobban ki lehet használni a már meglévő kapcsolatokat. Biztonsági érdek is, mert a térségen át vezet az egyik fő migrációs útvonal, továbbá politikai érdek is, hiszen a brexittel először fordult elő az EU történetében, hogy a tagállamok száma csökkent – értékelt.
Arról is beszélt, hogy mindemellett nem szabad hagyni, hogy a csatlakozási tárgyalások lelassuljanak Szerbiával és Montenegróval, ezekkel az országokkal is új tárgyalási fejezeteket kell nyitni.
Kérdésre a tárcavezető közölte: a koronavírus által létrehozott helyzet nemcsak egészségügyi veszélyt jelent, hanem komoly gazdasági kihívások elé állítja a világot, benne a magyar gazdaságot is. Ezért hozott a kormány gazdasági döntéseket, és a külügyi tárcánál olyan rendelettervezettel készülnek, amely kihasználja, hogy az EU most lazább szabályokat enged a vállalatok és beruházások támogatására, így a munkahelyek megvédése érdekében olyan beruházások ösztönzésére alkalmas támogatásokat tudnak adni, amelyekkel meg tudják védeni az elmúlt években létrejött munkahelyeket – magyarázta.
Azt is mondta: most is érdemes előremenni és a cégeknek olyan támogatást adni, amelyek további beruházásokra ösztönöznek. Az a kormány, amely a legrugalmasabban, leggyorsabban tud reagálni, nagy versenyelőnyre tehet szert a vírus utáni időszak tekintetében is – vélekedett.
Szijjártó Péter egy a veszélyhelyzet meghosszabbítása körüli vitákra vonatkozó kérdésre közölte: a mostani helyzet nagy kihívást jelent, és az elmúlt hetekben hozott döntések gyorsaságán életek múltak. Ez így lesz a jövőben is, ezért fontos, hogy a kormány a lehető leggyorsabban tudjon intézkedéseket hozni, és úgy fog élni a felhatalmazással, hogy a magyarokat meg tudja védeni – jelentette ki.
A brit kormány most kétségbeesetten keresi a megoldást.
A magyar álláspont viszont kezd beigazolódni.
A testület három bírája különvéleményt fogalmazott meg.
Elnöksége idején gyarapította is vagyonelemeit.
Kisgyerekes apuka halt szörnyet az M3-ason
Orbán Viktor kiállt a Csík zenekar énekesnője mellett, akit elárasztottak a gyűlölködő kommentek
"Egy dolgot sajnálok" - Klopp elismerte, hibázott Szoboszlai kapcsán
Feljelentették Ruszin-Szendi Romuluszt, öt évet kaphat + videó
Ősi módszer a puffadás ellen: ez a gyógynövény az emésztőrendszer legjobb barátja
Eldőlt az első dominó: döntő változást indított el az Európai Unióban Orbán
Baloldali megmondóember állt ki a Csík zenekar énekesnője mellett + videó
A világ legjobbjai között van korosztályában a Fradi magyar fiatalja ebben a fontos mutatóban
Bedrogoztak, majd megerőszakoltak egy fiatal lányt Balatonfüreden
Itt a bejelentés az orosz-ukrán háború végéről
Mi történik Wimbledonban? Sorra potyognak ki a sztárok
Meccs közben sírta el magát a megkéselésétől rettegő botrányhős
A brit kormány most kétségbeesetten keresi a megoldást.
A magyar álláspont viszont kezd beigazolódni.
A testület három bírája különvéleményt fogalmazott meg.
Elnöksége idején gyarapította is vagyonelemeit.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.