Elöljáróban lássunk egy röpke Gitármánia tábor történetet! A kezdőpont 1994 nyara, amikor Andrásik Remo gitáros, gitártanár, gitártankönyvek szerzője, a Hangfoglaló Magyarország és a Hangszert a kézbe programsorozatok kiötlője megszervezte az első tábort Nyékládházán, eleinte kizárólag gitárosok számára. A hőskort a családias szó írja le kifejezően, lévén a szervező és családtagjai maguk gondoskodtak a táborlakók ebédjéről, vacsorájáról. Majd egy évtizedre rá, 2003-ban költöztek a szolnoki Tiszavirág kempingbe. A helyszín változott, a családias hangulat nem – persze ma már nem az Andrásik família látja el a konyhai teendőket.
Az alsó korhatár 12 év, vagyis a teljesen kezdőtől, a hangszerrel még magázódó kamasztól a már magabiztos amatőrön át a pályakezdőkig mindenki megfordul a táborban. – Sőt olyanok is akadnak, akik itt ismerkednek meg valamilyen hangszerrel – magyarázta Lukács Peta, hangsúlyozva: nem kizárólag gitárral, bármelyik könnyűzenében előforduló hangszerrel, basszusgitárral, dobbal, zongorával, orgonával, szintetizátorral egyaránt.
– Döntő többségük azért valamilyen hangszeres tudással érkezik, de előfordult, hogy egész család jött, és a kistesó nálunk kapott kedvet a zenéléshez – folytatta a muzsikus, aki elmondta: a kezdőket Andrásik Remo oktatja.
A hangszeres mellett énekkurzusokat is tartanak, valamint hangtechnikai, digitális stúdió ismereteket, a két hangstúdióban felvehetik a megszületett dalokat, a tizenöt profi felszereléssel berendezett próbateremben pedig napi tizenkét órán keresztül tolhatják a rockot az állandó és alkalmi bandák.

Fotó: Bach Máté
Lukács Peta azokkal foglalkozik, akik szeretnének tovább fejlődni.
– Hat nap alatt nagyot fejlődni bajosan lehet, főleg ha valaki először fog hangszert a kezébe – tamáskodtam.
– Nyilván. Olyan intenzív hét ez, amelyik az információcseréről, az információgyűjtésről és a kapcsolatépítésről szól – válaszolt a gitáros, hozzáfűzve: az előadásokon elhangzottak egész évre elegendő foglalkozáshoz adnak alapot a gyerekeknek.
Mint megtudtam: akad zeneelmélet, szolfézsszeminárium, de mesterkurzusok is, ahol egy-egy témát bont ki az előadó, és az órák zöme interaktív formában folyik. Összesen 110 kurzuson vehetnek részt az ifjú muzsikusok, akiknek kilencven zenetanár, zenész és zeneipari szakember tart előadást.



















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!