Nagy csinnadrattával veszi kezdetét a XII. Bujtor István-filmfesztivál

Veteránautós felvonulással, akciófilmes kaszkadőr bemutatóval, vörös szőnyeges közönségtalálkozóval és A Pogány Madonna vetítésével indul holnap a XII. Bujtor István-filmfesztivál Balatonszemesen. A versenybe került száztíz film közül nyolcvan alkotást nézhet meg a közönség augusztus 19. és 22. között a Latinovits Művelődési Házban, de retro utcabál, emlékkiállítás és Ötvös Csöpi-ételkóstoló is várja az érdeklődőket.

Magyar Nemzet
2021. 08. 18. 20:46
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.
Bujtor Judit védnök és Lutter Imre fesztiváligazgató   Fotó: Bujtor István-filmfesztivál

A vetített filmeket az alkotókkal folytatott pódiumbeszélgetések szakítják meg, melyeket Takács Bence Ervin és Király Erika műsorvezetők moderálnak. Az előzsűri által versenybe engedett alkotások között 35 játékfilm és kísérleti fikciós alkotás, 25 dokumentum-, ismeretterjesztő és portréfilm, három animációs alkotás és 47 versfilm szerepel, ezek közül nyolcvan filmet láthatnak a mozirajongók. Bujtor nyomán a titok, a bűnügy, a rejtély, a humor és kacagás, a karantén, az emberi élet és a költészet az alapja az elmúlt másfél év izgalmas filmjeinek. Nagy nevek nagy alakításai köszönnek vissza a mozivászonról. Kassai Ilona egy festmény utáni romantikus nyomozás történetében tűnik fel. Cserhalmi György és Dunai Tamás a Végtelenben kettő című filmben találkoznak, Benkő Péter és Hámori Ildikó pedig Latinovits Zoltán és Ruttkai Éva szerelmét festi meg Somossy Barbara versfilmjében. A dokumentumfilmek között került a versenyprogramba a Besenyei Péter műrepülő világbajnokról, a Magyar Lapát életrajzi film a kilencszeres kajak-kenu világbajnok, Wichmann Tamás életrajzi történeteit villantja fel, míg a Sopi című alkotásban Kristóf Hajnalka a balatoni vitorlásversenyzőt, hajóépítőt, Soponyai Gézát mutatja be. A Bujtor István-díjat kategóriánként ítélik oda és augusztus 22-én adják át.

A részletes program a fesztivál honlapján érhető el, míg a rendezvény Facebook-oldalán a legfrissebb információkról olvashatnak. A fesztivál ajánlófilmjét ide kattintva tekinthetik meg.

(A borítóképen veterán autók találkozója a Bujtor István-filmfesztiválon. Fotó: Bujtor István-filmfesztivál)

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.