Megnyílt a Szent István-könyvhét, a keresztény könyvkiadók seregszemléje

Megkezdődött a magyar keresztény szellemiségű könyvkiadók legrangosabb és legnagyobb hazai seregszemléje, a Szent István-könyvhét, amelyet idén harminckettedik alkalommal rendeznek meg a Szent István Társulat szervezésében Budapesten, a Ferenciek terén. A könyvhetet Erdő Péter bíboros, prímás, esztergom–budapesti érsek, a Szent István Társulat fővédője nyitotta meg a Pázmány Péter Katolikus Egyetem dísztermében. A rendezvényen bemutatták a Szent István-könyvhét újdonságait, és átadták az idei Stephanus-díjakat.

2025. 05. 19. 17:40
Szent István-könyvhét
A megnyitón átadták a Stephanus-díjakat. Fotó: Kurucz Árpád
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Erdő Péter a köszöntőjében ritka értéknek nevezte a magyar nyelvű könyvkiadást, amelyet mindenképpen támogatni kell. – Ezért is öröm, hogy már 32. alkalommal rendezik meg a Szent István-könyvhét programjait – tette hozzá. Azt kívánta a könyvhétre érkezőknek, hogy a kiadványokat olvasva mélyüljenek el és erősödjenek meg hitükben. 

Szent István-könyvhét
Erdő Péter bíboros nyitotta meg a Szent István-könyvhét progamjait. Fotó: Kurucz Árpád

A Szent István-könyvhét megnyitója

A Szent István Társulat és a Stephanus Alapítvány közösen alapított kulturális díját 

irodalmi kategóriában idén Mezei Balázs Mihály filozófus, irodalomtudós, vallásfilozófus, teológiai kategóriában Puskás Attila római katolikus áldozópap, teológus, tanszékvezető egyetemi tanár kapta.

 Az elismeréseket Erdő Péter bíboros és Spányi Antal székesfehérvári megyés püspök, a Stephanus Alapítvány elnöke adta át. A díjazottakat Martos Levente Balázs esztergom-budapesti segédpüspök, egyetemi tanár, a Központi Papnevelde rektora és Gájer László filozófus, teológus, tanszékvezető egyetemi tanár méltatta. A Stephanus-díjat 1993 óta adják át, eddig hatvanhatan kapták meg. 

Az új kiadványokat Molnár Antal, a Szent István Társulat elnöke mutatta be.

A filozófiai, teológiai munkák közül kiemelte Puskás Attila Egyedül a szeretet című, Hans Urs von Balthasar teológiai látásmódját bemutató munkáját, Mezei Balázs Az újdonság anatómiája című tanulmánykötetét és Gájer László Etikai érvelésmódok, Az erkölcsfilozófia nagy hagyományainak bemutatása és értékelése című munkáját. A történelmi tárgyú munkák közül a humanista történetíró, Antonio Bonfini Mátyás királyról című művét említette. A lelkiségi könyvek közül  Kiss Ulrich jezsuita szerzetes: Hivatásom: öreg. Mire tanít az időskor? című kötetét helyezte előtérbe. Az irodalmi munkák között említette Véssey Miklós A semmi súlya, című, a Harmat Kiadónál megjelent novelláskötetét. A gyerekkönyvek közül Betlenfalvy Gábor Templomba megyünk című könyvét emelte ki.

A péntekig tartó könyvhétre látogatókat huszonhárom katolikus és protestáns kiadó több mint hatezer kiadvánnyal, köztük hatvanegy könyvheti újdonsággal, dedikálásokkal, könyvbemutatókkal és rendkívüli kedvezményekkel várja a Ferenciek terén

A kiállítók hazánk számos térségét képviselik: Budapesten kívül Szegedről, Pannonhalmáról és Kecskemétről is érkezik egy-egy könyvkiadó. Az egyes kiadók által képviselt szervezetek, egyesületek, lelkiségi mozgalmak köre is szerteágazó. Ismét találkozhatnak az olvasók és a szerzők: írók, költők, teológusok dedikálják régi és legújabb műveiket. A könyvhét programjait itt tekinthetik meg. 

 


 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.