A remek színészként is számon tartott operaénekes mindig figurában és szituációban gondolkodott, amiről így vallott egyik nyilatkozatában, amikor megkérdezték tőle, melyik szerepét szereti a legjobban?
„A nehéz szerepeket szeretem – szögezte le. – Nemcsak hangilag, hanem színészileg is igyekszem jól megformálni a figurát.”
Hosszú pályafutása során csaknem száz, elsősorban karakter basszus szerepet énekelt! Híres volt Osminja vagy Hundingja, Mozart Szöktetés a szerájból, illetve Richard Wagner A walkür című operájából. Feledhetetlen alakításai voltak Muszorgszkij Borisz Godunov című operájában is, amelyben mind a négy basszus szerepet játszotta, persze más-más rendezésben, előadásban. Ezeket a nagy karaktereket mély, széles basszusával hívta életre a színpadon, amelyre a világhírű hegedűművész, David Ojsztrah is felfigyelt, és még közös rádiófelvételt is készített vele. Ojsztrah annyira becsülte a magyar népdalokat, hogy kívánságára az Elindultam szép hazámból című dal került szalagra, amelyet ma is szívesen lejátszanak a Magyar Rádióban. A Szovjetunióban is többször koncerteztek együtt, s 1960-ban megkapta az egyik legrangosabb kitüntetést, a Szovjetunió Népművésze címet.
Domahidy László az ötvenes-hatvanas-hetvenes években az ország egyik legfoglalkoztatottabb művésze volt, a Magyar Rádió archívuma több száz felvételt őriz róla. Kodály, Bartók és Liszt műveivel, illetve a magyar népzene világszerte történő népszerűsítésével szerzett méltó elismerést, kitüntetést kapott Kínában, Koreában, Vietnamban, Mongóliában, Indonéziában, de fellépett Brüsszelben, Londonban és Párizsban. A párizsi Olympia Színházban – eddig egyetlen magyar művészként s főleg operaénekesként – aratott hatalmas sikert!




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!