info
Aranytíz Kultúrház

I. Komolyzenei Napok az Aranytízben

Komolyzenei Napokon vehetnek részt az érdeklődők június 10–11–12-én a belvárosi Aranytíz Kultúrházban. A Klassz a Belvárosban! egy háromnapos rendezvény a komolyzene szerelmeseinek és azoknak, akik szeretnék jobban megismerni, megérteni és megszeretni a klasszikus zenét. Budapest szívében várnak mindenkit az itthon és a nemzetközi zenei életben sikeres, elismert művészek koncertjeire.
locationAranytíz Kultúrház
clockjúnius 10. péntek 19:00 - június 12. vasárnap 21:00

Program:

Június 10. 19:00 Balázs János zongorista koncertje

A Liszt Ferenc és Kossuth-díjas zongoraművész a Cziffra György Fesztivál művészeti vezetője, a világ neves koncerttermeinek állandó szereplője. A közönség szeretete és a szakma elismerése egyaránt körülveszi. 16 évesen nyerte meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraversenyt. További 1. díjai: Nemzetközi Cziffra György emlékverseny (Franciaország), Aspen Concerto Competition (USA), International Nishinihon Music Competition (Japán). Elhivatottan építi a jövő koncertközönségét: gyerekeknek tartott ingyenes koncertjeit több mint tízezren látogatták, a Szent István Bazilika előtt pedig egyedülálló szabadtéri zongoraesteket adott.

 

Június 11. 

10:00 Hangszersimogató gyerekkoncert a Gipsy Chamber Orchestra vezetésével

Interaktív közös játék kisebbeknek, nagyobbaknak és a szüleiknek. A foglalkozások célja a hangszerek hangjának megismertetése és az együttzenélés, együtténeklés örömének átadása. A gyermekek aktívan bevonódnak az előadásba, nemcsak közös énekléssel, táncolással, hanem a számtalan hangszerrel is. A koncerteket követően a gyermekeknek lehetőségük van arra, hogy kipróbálják az összes hangszert, hogy közelebb kerüljenek a zene és a zenélés csodálatos világához.

15:00 Fenyő László – Homoki Gábor – Nagy Péter trió, Cselló-hegedű-zongora koncert

Fenyő László Liszt Ferenc-díjas csellista tizenhárom éves volt, amikor felvették a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem különleges tehetségek osztályába. Rendkívüli technikai képzettsége, biztos stílusérzéke és szokatlanul nagy repertoárjának köszönhetően egy sor nagy nemzetközi versenyen ért el előkelő helyezést. Tanulmányainak befejezése után Bernard Greenhouse professzornál (USA) tökéletesítette tudását. 2012-től a karlsruhei Zeneművészeti Főiskola tanszékvezető professzora. Lélegzetelállító technikájának és erőteljes, érzelmekben gazdag kifejezőkészségének köszönhetően minden koncertje különleges élményt nyújt, ahol a zene mindig új, eddig ismeretlen arcát mutatja meg.

Homoki Gábor Junior Príma díjas hegedűművész hatévesen kezdett hegedülni, 2002-től a Bartók Konzervatórium előkészítő tagozatán tanult, majd a Zeneakadémián diplomázott. A Kelemen Kvartett alapító tagja. 2003-ban legfiatalabb indulóként különdíjas volt a Bárdos Alíz hegedűversenyen, ahol 2005-ben és 2007-ben is első díjas lett. 2011-ben megnyerte a Pekingi Nemzetközi Zenei Versenyt. A VI. Melbourne-i Kamarazene Versenyen második díjat, közönségdíjat és „Musica Viva” különdíjat is nyert.

Nagy Péter Liszt Ferenc-díjas zongoraművész nyolcéves korában felvételt nyert a Zeneakadémia akkoriban alakuló „Különleges Tehetségek Iskolájába”, itt is diplomázott. Megnyerte a Magyar Rádió zongoraversenyét és Bordeaux-ban a Fiatal Előadók Fesztiválját. A Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, a Doktor Iskola billentyűs programjának vezetője.

19:00 Fiatal művészek koncertje

Fellép: Szüts Apor (Virtuózok), Lugosi Ali (Virtuózok), Duka Vilmos, Magyar Valentin (Príma díjas, Virtuózok), Gertler Teo (Virtuózok)

Szüts Apor zongoraművész, zeneszerző a Bartók Béla Konzervatórium növendéke volt, majd a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen folytatta tanulmányait. Zongoristaként több hazai és nemzetközi versenyen is megfordult, az Aci Bertoncejl Nemzetközi Zongoraversenyen 2. díjat nyert. 2014-ben a középdöntőig jutott a Virtuózok című tehetségkutató műsorban. Jelenleg a Virtuózok zenei vezetője, illetve a Virtuózok Kamaraegyüttes művészeti vezetője.

Lugosi Dániel Ali Benkó Sándor-díjas klarinétművész, a Virtuózok első évadának abszolút győztese. A 2012-ben megrendezésre kerülő Novi Sad-i V. Anton Eberst Nemzetközi Klarinétversenyen első helyezést ért el. 2013-ban felvételt nyert a Bécsi Zeneakadémia kivételes tehetségek osztályába. 2014-ben Bécsben megrendezett Nemzetközi Zenei Fesztivál győzteseként részt vehetett a Japánban megtartott 15. Osakai Zenei Világversenyen, ahol 3. helyezést ért el.

Duka Vilmos egy zenészcsalád legifjabb tagja. 5 évesen kezdte zenei tanulmányait, és amikor elég idős lett, felvételt nyert a Bartók Béla Konzervatóriumba. Jelenleg, a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem hallgatója tanára Fejérvári Zsolt. Számos Budapesti és vidéki verseny résztvevője, melyeken dobogós eredményeket ért el. Fiatal kora ellenére több műfajban, illetve formációkban játszik, különböző zenekaroktól kap felkéréseket.

Magyar Valentin Junior Príma díjas zongoraművész jelenleg a Liszt Ferenc Zeneművészeti egyetem hallgatója. Hazai és külföldi pódiumoknak egyaránt rendszeres fellépője, számos nemzetközi sikerrel a háta mögött. A Weimarban megrendezésre kerülő 10. Liszt Ferenc Nemzetközi Zongoraverseny 3. díjasa, valamint különdíjasa a legjobb kései Liszt-mű interpretálásáért. A grazi V. Bartók Béla Nemzetközi Zongoraverseny 2. díjazottja lett, valamint a legjobb Bartók-mű interpretációjáért járó különdíjat is ő kapta. 2017-ben a Virtuózok tehetségkutató műsorban a középdöntőig jutott.

Gertler Teo még csak 14 éves, de már fantasztikus nemzetközi sikereket ért el. 2018-ban a Karol Lipiński és Henryk Wieniawski Nemzetközi Hegedűversenyen a junior korcsoport nagydíjasa lett. 2019 novemberében Novoszibirszkben, a háromévente megrendezésre kerülő Fiatal Hegedűművészek IX. Nemzetközi Versenyén a legfiatalabb indulóként megnyerte nemcsak a korcsoportját, de a nagydíjat és a legfiatalabb versenyzőnek járó különdíjat is. 2020-ban a Virtuózok különdíjasa lett. 2022-ben bekerült a Virtuózok Nemzetközi Tehetséggondozó Programjába.

 

Június 12. 

15:00 Bach-délután csellóra és hegedűre

Fellép: Rohmann Ditta gordonkaművész, a Zeneakadémia adjunktusa és Sárközi Lajos Junior príma díjas hegedűművész

Rohmann Ditta a Boston New England Conservatory-ban kezdte tanulmányait. Kitüntetéses diplomát szerzett a budapesti és a baseli zeneakadémián is. Számos tv- és rádiófelvétel készült vele. Koncertezett Európa több országában, az Amerikai Egyesült Államokban és Japánban is. Eddig elért sikerei közül kiemelkednek a Lipcsei Bach-versenyeken szerzett díjai. Legutóbb férjével, Fassang Lászlóval közösen készített Bach-lemezt, melyet a nemzetközi kritika kiválónak ítélt.

Sárközi Lajos egy hétgenerációs zenész család sarja. 13 éves korában felvételt nyert a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem különleges tehetségek osztályába. 15 évesen megnyerte a Radics Gábor magyar jazzhegedűversenyt. Ebben az időben a Nemzeti Filharmonikus Zenekartól meghívást kapott, ahol Kocsis Zoltánnál játszhatott együtt. Zenekarával a Kamara Virtuózok klasszikus zenei tévés vetélkedő döntőjébe jutott, és rendszeres fellépője a Cziffra Fesztiválnak, a Kaposfestnek és a Fesztivál Akadémiának.

 

19:00 Duka Elemér & Gipsy Chamber Orchestra
Vendég: Hornyák Balázs (Liszt Ferenc Kamarazenekar) és Szűcs Máté (genfi Zeneakadémia)

Duka Elemér 2015 óta tölt be szólamvezető csellista szerepet a világhírű hegedűművész, Mága Zoltán alapította Primarius Szimfonikus Zenekarban. 2016-ban alapította meg saját zenekarát, mellyel hazánkban egyedülálló formációban mint „prímás” csellóval játszik. 2018-ban kapott szólamvezetői felkérést a 100 Tagú Cigányzenekartól.

Hornyák Balázs fuvolaművész szólistaként és kamarazenészként Oroszországban, Olaszországban, Szlovákiában, Belgiumban, az Egyesült Királyságban és Svájcban koncertezett. 2016-ban kamarazene kategóriában díjazottja a Vincenzo Vitti Nemzetközi Zenei versenynek és első magyarként elnyerte az Európai Zenei Tanács Ösztöndíját. 2020 óta a Kaposfest – Nemzetközi Zenei és Művészeti Fesztivál. Fontos küldetésének tekinti a tehetséggondozást és a komolyzene új közönségének kinevelését.

Szűcs Máté 15 évnyi szólóbrácsási tapasztalat után 2018-ban a genfi Zeneakadémia brácsaprofesszora lett, emellett rendszeresen szólózik es kamarazenél világszerte. Világzenét, klezmert, improvizációt és közel-keleti zenét játszó együttesekkel is színpadra lép. Évente több mesterkurzust tart világszerte, például Londonban, Brüsszelben, New Yorkban, Strasbourgban, Los Angelesben, Shanghaiban, Tokióban és Szöulban. 2016 óta az angol Hellens Fesztivál zeneigazgatója.

 

Jegyár az egyes koncertekre: 3.000 Ft
A 3 napos fesztivál minden koncertjére érvényes bérlet: 10.000 Ft

V. kerületi lakcímkártyával a belépés ingyenes, de regisztrációköteles!

További program lehetőségek

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.