Másfél hónap telt el, mióta Gyurcsány Ferenc, a Demokratikus Koalíció alapítója és elnöke visszavonult. Erről annak idején Dobrev Klára számolt be a közösségi médiában, jelezve, a volt miniszterelnök a jövőben semmilyen politikai, közéleti szerepet nem vállal már.
Pár héttel később a párt kongresszusa Dobrev Klárát választotta meg új elnöknek, a DK EP-képviselője megújult stílussal, kommunikációval és megváltozott külsővel igyekszik közösségét építeni a jövő évi választásra.
Noha Dobrev Klára jóval aktívabb lett közösségi oldalain, próbál közvetlen lenni a választókkal, kérdés, mindez elegendő-e ahhoz, hogy felszínen tartsa a DK-t.
Az Alapjogokért Központ elemzője szerint Gyurcsány Ferenc távozásával és Dobrev Klára előrelépésével a Demokratikus Koalíció sem előrébb nem jutott, sem hátrébb nem került. Zila János úgy látja, a legelkötelezettebb szavazóik még minden bizonnyal a baloldali párt mellett állnak, a kérdés azonban az, ez elég lesz-e arra, hogy átlépjék az országgyűlési választási küszöböt, elérve az ötszázalékos támogatottságot.
– A baloldalhoz közel álló közvélemény-kutatók ugyanis jól láthatóan hosszú hónapok óta azt a hamis látszatot próbálják építgetni a valóságtól messze elrugaszkodott számaikkal, hogy a Tisza Párt vezeti a politikai szereplők versenyét, függetlenül attól, hogy petíciója keretében feleannyi választót sem tudott megmozgatni, mint ahányan a kormány Voks 2025 kezdeményezését kitöltötték.
A céljuk ezzel az, hogy minden kormányellenes érzelmekkel rendelkező választót odaterelgessenek Magyar Péterékhez, hogy a következő évben lényegében egy párt vehesse fel a versenyt a Fidesszel – vélekedett Zila János.
Mint fogalmazott,
Gyurcsány Ferenc pótlására és überelésére ebben az értelemben Magyar Pétert jelölték ki,
aki abban sem tér el a korábbi baloldali vonaltól, hogy meglehetősen szoros kapcsolatot ápol a brüsszeli elittel, és komoly szívességeket is kész megtenni a számukra, amire jó példa, hogy a Tisza Párt a Nemzet hangja elnevezésű petíciójában a saját szimpatizánsai köréből 58 százaléknyi támogató szavazatot mutatott fel Ukrajna uniós csatlakozása mellett, kommunikációs eszközt szolgáltatva Manfred Weberéknek és Volodimir Zelenszkijnek is.