A sziklaparton jógázott a gyönyörű színésznő, amikor elsodorta egy óriási hullám + videó
A huszonnégy éves színésznőt elvitte az áramlat.
Római legionárius eddigi legrégebbi ismert lemezvértjére bukkantak Németországban a történelmi teutoburgi csata, más néven Varus-csata temetőjében, az Osnabrück közelében lévő Kalkriesében. Az előkerült lelet mintegy 100 évvel régebbi az eddig feltártaknál: az első századból származik.
A szakértők szerint egy igen különleges leletről van szó.
Ez az eddigi legrégebbi, és egyetlen megőrződött lemezvért– mondta Salvatore Ortisi, a müncheni Lajos-Miksa Egyetem kutatója, a Kalkriesei Múzeum vezetője.
Bár Augustus római császár katonai reformjait követően az ókori szuperhatalom katonai felszerelésének állandó része volt a több, egymással összekapcsolt fémlemezből álló vért, mégis alig van fennmaradt lelet– fejtette ki Stefan Burmeister, a Kalkriesei Múzeum és Park vezérigazgatója.
Az észak-németországi talajviszonyok miatt sem volt várható, hogy egy ilyen vastárgy több mint kétezer évet túlél.
Város a mélyben
Idén először térképeztek fel úgy egy teljes római várost – a Rómától ötven kilométerre északra található Falerii Novit –, hogy egyetlen kutatóárkot sem ástak. A georadar (Ground Penetrating Radar) néven ismert eszköz tette lehetővé a föld alatt rejtőző lenyűgöző romok felfedezését.
A georadar vagy más néven földradar nagy frekvenciájú elektromágneses hullámokat sugároz a talajba, és a visszavert jeleket megjeleníti a rendszerhez kapcsolt számítógépen.
A Cambridge-i Egyetem és a Genti Egyetem csapata harminc és fél hektáros terület radarozása során fürdőkomplexumot, piacot, templomot, sőt a város vízellátását biztosító csövek hálózatát is megtalálta. A maradványok a szakértők szerint kifinomult tervezésre és építkezésre utalnak, ami szokatlan egy viszonylag jelentéktelen város esetében. Később különböző mélységeket elemezve a régészek azt is megvizsgálhatják, hogyan alakult a város az évszázadok során.
Martin Millett, a Cambridge-i Egyetem professzora szerint – szavait a Phys.org idézte – ez a módszer forradalmasíthatja olyan ősi városok tanulmányozását, amelyeket nem lehet feltárni például azért, mert modern építmények terpeszkednek felettük. Emellett olyan egykori nevezetes helyek felmérésére is használhatják, mint amilyen a törökországi Milétosz, a görögországi Nikopolisz vagy a Líbiában található Küréné.
További részleteket és a tudósok következtetéseit, az alábbi linkre kattintva érheti el.
A huszonnégy éves színésznőt elvitte az áramlat.
Sokakon kifog.
Soós Zoltán a Magna Hungaria podcastben beszélt az 1990-es magyarellenes pogromról, a román értelmiség magyarok iránti tiszteletéről és a székely autonómia minimumáról is.
Ötvennyolc éves korában érte a halál.
A MOHU ismertette az új lomtalanítási rendszer részleteit
Veszélyben a 13. havi nyugdíj! Rémes, Magyar Péter tényleg mindent elvenne az idős emberektől?
Most jött: máris megbénult a közlekedés, lángokban áll a Fő utca
Ítéletet mondtak a németek: az EU elrontotta az egészet úgy, ahogy van, de Magyarország nagy nyertes lesz
Botrányos előzmények, Szoboszlaira brutális feladat vár
Nem kímélték az ukrán drónok Tatárföld fővárosát
Megingott a Guardiolába vetett bizalom? Haaland válaszolt
Roberto Ozzano a Parmában fejlődve jutna el a magyar válogatottig
Hogyan gondozd a Magyar Péteredet?
Óriási tüntetés a magdeburgi támadás miatt Németországban + videó
Elon Musk durván bírálta Scholzot a magdeburgi brutális terrortámadás miatt
Hansi Flick meglepő nyilatkozatot adott a Barcelona újabb veresége után
A huszonnégy éves színésznőt elvitte az áramlat.
Sokakon kifog.
Soós Zoltán a Magna Hungaria podcastben beszélt az 1990-es magyarellenes pogromról, a román értelmiség magyarok iránti tiszteletéről és a székely autonómia minimumáról is.
Ötvennyolc éves korában érte a halál.
Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.