Tétova első és taktikus második félidei játékának köszönhetően megérdemelten nyerte péntek esti világbajnoki selejtezőjét Tallinnban a magyar labdarúgó-válogatott, amely győzelmének köszönhetően önbizalommal várhatja a csalódott törökök elleni keddi folytatást. De ne szaladjunk ennyire előre.
Az Egervári-csapat néhány sérülés miatt egy-két meglepetésemberrel állt ki Észtország ellen, így került a csapatba a Győrben vitézkedő Koltai Tamás, és az eddig mindössze egyetlen válogatottmeccsen játszó Kádár Tamás. Korcsmár Zsolt ezúttal védekező középpályásként szerepelt, Hajnal viszont enyhe sérülése mellett is vállalni tudta a játékot. Kezdőbe jelölése azért lehetett némileg meglepő, mert a VfB-ben mostanában nem számít alapembernek, utóbbi négy Bundesliga-mérkőzésén átlagban alig játszott többet 10 percnél. Az észt válogatottban nem igazán voltak ismert játékosok, noha a balszélső Tarmo Kink korábban Győrben, a jobboldali középpályás Puri pedig Pápán játszott.
Kink győri ismerőse, Koltai Tamás akár már az első percekben bizonyíthatta volna, hogy nem véletlenül bökött rá a mágnestábla mellett állva Egervári mester, de Szalai Ádám káprázatos beívelését ajtó-ablak helyzetben, gyatrán mellé fejelte. A kisalföldi irányító neve említésekor vert mindig hevesebben a magyar szív, de ahányszor helyzetbe került, mindig hibázott.
A nem igazán világverő Észtország a második félidőre igen kábán jött ki, és amint elveszítették a labdát a középkezdés után, egy baloldali Dzsudzsák-beadás után kiperdülő labdát Hajnal Tamás parádésan csavart Pareiko kapujának bal felső sarkába, ezzel vezettünk is egy-nullra.
Hosszú percek kellettek ahhoz, hogy a hazaiak észhez térjenek, de sem Oper, sem Ojamaa nem tudott eredményes lenni, utóbbit dühében le is vette a pályáról Tarmo Rüütli kapitány. Az utolsó 20 perc aztán kicsit kemény lett számunkra, de a rohangászásból a magyar csapat jött ki jobban, amely jobbára fegyelmezett védekezéssel és ordító gólhelyzetekben végződő kontrákkal vette el az észtek kedvét a játéktól – Bogdán az utolsó 5 percben néhány olyan védést kellett, hogy bemutasson, amelyből egyértelmű: a válogatott korszakos kapusa lesz a vörös srác.