Négy magyar érem szombaton az uszonyosúszó Eb-n, Senánszky Petra újabb aranyat nyert

Négy érmet, közte egy aranyat nyertek a magyar versenyzők szombaton a görögországi Joáninában zajló uszonyosúszó Európa-bajnokságon.

Forrás: MTI2019. 06. 29. 23:33
Senánszky Petra
A világklasszis uszonyos-úszó, Senánszky Petra egyelőre csak kirándulást tett a hagyományos úszás bajnokságában Fotó: MTI/Komka Péter

A magyar szövetség tájékoztatása szerint női 50 méteres uszonyos gyorson Senánszky Petra magabiztosan nyert, Mozsár Alex 400 méteres férfi búváron második helyezést ért el, míg az újonc Lengyeltóti Bence 400 méteres férfi uszonyos gyorson, magyar csúccsal állhatott a dobogó harmadik fokára.

A nap zárásaként a 4x200 méteres férfi felszíni váltó csapat Gruber Kornél, Dimák Dávid, Mozsár Alex, Bukor Ádám összeállításban bronzérmesként végzett.

A magyar válogatott jelenleg az éremtáblázat negyedik helyén áll 2 arany-, 5 ezüst- és 3 bronzéremmel.