Valljuk be, a meccsleírásnak ezúttal sincs túl sok értelme, félidőben már 11-1-re vezettünk, minden mezőnyjátékos betalált az új-zélandi kapuba. Mivel Kardos Gergely kapust a világliga-szuperdöntőn vérzést okozó durvaság miatt egy válogatott meccsre eltiltották, de Kardos nem tagja a világbajnoki csapatnak, ezért helyette Pohl Zoltán töltötte le a büntetést. Így csupán két védővel játszottunk, de Új-Zéland ellen ezt a luxust is megengedhettük magunknak. A nagyszünetben Nagy Viktort Vogel Soma váltotta a kapunkban. Így is megvolt a gólrekord, a magyar férfiak eddigi legnagyobb különbségű győzelme világbajnokságon a 2007-es melbourne-i 21-5 volt, akkor is Új-Zéland ellen.
Märcz kapitány mosolyogva értékelte a látottakat az M4 Sport televíziónak: „Tetszett, hogy diktáltuk az iramot, hiszen akár fontos is lehet a majdani csoportelsőség szempontjából a gólkülönbség. Jól megoldottuk, hogy két hátvéddel hoztuk le a mérkőzést, sok mindenki felvállalta a védekező szerepet. Brusztos meccs volt, jól reagáltunk arra is, hogy számolatlanul adogatták a kiállításokat, odafigyeltünk az emberhátrányokban.
A külső körön könnyebben adják a kiállításokat, olyanok is kipontozódtak, akik nem szoktak – kielemezzük, hogy mi történt, miben kell még jobban odafigyelni. Hajszálra ugyanolyan különbséggel nyertünk, mint a spanyolok Dél-Afrika ellen. Nekik ugyanolyan volt a felkészülésük, mint nekünk, nem tudom, mi dönt majd közöttünk szerdán. Talán az, hogy ki akarja jobban a győzelmet, ki hibázik kevesebbet, ki lesz az, aki nem szalad bele csapdákba.”
Volt már egy csoportrangadó is, méghozzá az olimpiai bajnok Szerbia és a belőle kiszakadt Montenegró között. A szerbek – mivel a világliga megnyerésével már zsebükben az olimpiai kvalifikáció – otthon hagyták idősebb klasszisaikat, de a fiatalok is csipkedték magukat, és nem hagyták, hogy a legjobbjaikkal kiálló szomszédok legyőzzék őket. Apró kuriózum: a két csapatban összesen tíz olyan pólós játszott, aki a magyar ob I-ben keresi a kenyerét.

Fotó: MTI/Kovács Tamás
Férfivízilabda, C csoport: Magyarország–Új-Zéland 24–4 (4–0, 7–1, 6–2, 7–1). Magyarország: Nagy V. – Varga D. 2, Jansik Sz. 2, Vámos 3, Hárai 1, Sedlmayer 1, Manhercz 3. Csere: Vogel (kapus), Mezei 2, Zalánki 4, Angyal 3, Bátori 3; Spanyolország–Dél-afrikai Köztársaság 23-3; A csoport: Szerbia–Montenegró 10-10, Görögország–Dél-Korea 26-2; B csoport: Horvátország–Ausztrália 14-4, Egyesült Államok–Kazahsztán 16-7; D csoport: Olaszország–Brazília 14-5, Németország–Japán 9-9.