
Fotó: MTI/Illyés Tibor
– Sok negatív visszajelzés érkezett a teremlehetőséggel és a szállással, de még az étkezéssel kapcsolatban is, és nem lenne jó, ha emiatt elveszítenénk az akadémiai státusunkat. Aliser Uszmavov egyébként korábban már tárgyalt Orbán Viktor miniszterelnökkel, és felajánlott egymillió eurót egy új létesítményre. Itthon Schmitt Pál is teljes mellszélességgel az ügy mellé állt. A tervezett csillebérci fejlesztés, amelynek keretében a megálmodott vívóakadémia egy úszócentrum és egy öttusaközpont mellett kapott volna helyet, végül kútba esett, de a terveink megvannak, és most újból belevágunk a megvalósításába. Ha minden jól alakul, a FIE vívóakadémiája Óbudán, a III. kerületi TVE sporttelepén épül meg egy teljesen új építésű high-tech teremmel, ahol többek között videóelemző-rendszer is segíti majd a munkát – árulta el Szabó Bence, aki a projekt költségeit valamivel több mint egymilliárd forintra teszi.
A III. kerületi TVE elnöke, Scheer Sándor – a Market Építő Zrt. alapító vezérigazgatója – mellett a helyi önkormányzat is partner a tervek megvalósításában, és a felek a napokban egyeztettek Szabó Tünde sportért felelős államtitkárral is.
– A FIE edzőképző akadémiájával együtt beindítanánk egy hazai utánpótlásnevelő-műhelyt, amit még Kulcsár Győző álmodott meg, és a magyar vívás abból is profitálna, hogy az ultramodern termet a válogatott is használhatná. A fenntartása pedig nem jelentene problémát, hiszen edzőtáborok lebonyolítására is alkalmas lenne – jegyezte meg Szabó Bence. Aki egy másik „projektbe” is belevág: a Magyar Vívószövetség júliusi tisztújító közgyűlésén harcba száll az elnöki posztért a regnáló Csampa Zsolt ellen. De ez már egy másik történet.





















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!