A nap során először arról értesültünk, hogy Szoboszlai Dominik orvosi vizsgálatra megérkezett Lipcsébe. Utána maga a német klub, az RB Leipzig csigázta fel az érdeklődést azzal, hogy kitett egy videót a Twitterre, amely azt mutatja, új játékosa már látogatást is tett az edzőközpontjában. A felvételen az illető csupán háttal látható, de több mint sejtelmes rajta, hogy Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal pacsizik.
Aztán pontban délután négy órakor megjelent a hír az RB Leipzig honlapján a következő címmel:
„Herzlich willkommen Dominik Szoboszlai”.
A tizenkétszeres magyar válogatott középpályás négy és fél évre, 2025 nyaráig szóló megállapodást írt alá a német élvonalban szereplő együttessel.
Még eggyel több okunk van tehát arra, hogy szurkoljunk a lipcseieknek. Sőt, sajtóhírek szerint a Lipcse az Apollon Limasszol magyar védőjével, Szalai Attilával is felvette a kapcsolatot.

A német klub a következőképpen mutatta be a húszéves magyar játékost:
„Csúcsigazolás az idény második felére. Az RB Leipzig megerősítette a középpályát Szoboszlai Dominikkal. A húszéves játékos az osztrák bajnok FC Red Bull Salzburgtól távozik a Leipzighoz, és négy és fél éves, 2025 júniusáig szóló szerződést kapott.
A gólerős és technikailag képzett középpályás rugalmasan, több poszton bevethető, de belső vagy bal oldali középpályásként szeret a legjobban szerepelni.
A játékintelligencia és a passzolási készség mellett a kiemelkedő rúgótechnika a magyar válogatott labdarúgó erőssége.
A magyar válogatottban 2019 márciusában mutatkozott be, s azóta tizenkét meccsen három gólt szerzett. A jelenlegi évadban Szoboszlai Dominik húsz meccsen lépett pályára a Salzburgban, ezeken nyolc gólt és tíz gólpasszt jegyzett.
A 17-es számú mezben fog szerepelni az RB Leipzigben, amelynek színeiben a Borussia Dortmund ellen hazai mérkőzésen (2021. január 9.) léphet pályára.”
Érdekes záradék a szerződésben
Szoboszlai neve számos európai sztárcsapat kívánságlistáján is szerepelt, sajtóhírek szerint többek között az AC Milan, az Arsenal, a Real Madrid és a Bayern München is szerződtette volna, ő azonban a lipcseieket választotta.
Német sajtóhírek szerint a tizenkétszeres magyar válogatott középpályás játékjogáért húszmillió eurót fizet a Leipzig a Salzburgnak – ezzel Szoboszlai megelőzi a legdrágább magyar játékosok toplistáját eddig vezető Dzsudzsák Balázst, akinek a játékjogáért a Dinamo Moszkva 19 millió eurót fizetett az Anzsi Mahacskalának.
A Bild szerint a húszmillió eurós vételár mellett egy olyan pont is szerepel Szoboszlai új szerződésében, hogy ha távozik a Leipzigtől, akkor az átigazolási díjának a húsz százaléka a salzburgi együttest illeti.