Hetek óta egyre egyértelműbbnek tűnik, hogy Szoboszlai Dominik már télen átteszi székhelyét Salzburgból Lipcsébe. A magyar válogatott középpályás lehet a tizennyolcadik futballista, akit az osztrák Bundesligából a németbe emel át a Red Bull.
Szoboszlai nagyszerű őszön van túl, kilőtte az Eb-re a magyar válogatottat és a Bajnokok Ligája főtáblájának legeredményesebb magyar gólszerzője lett. Lehetett olvasni más sztáregyesületek érdeklődéséről is, de végig az RB Leipzig tűnt a legvalószínűbb folytatásnak.
Azt, hogy télen távozik Salzburgból, már maga Szoboszlai is megerősítette. Az olasz szakíró, Fabrizio Romano szerint a lipcseiek bejelentésére sem kell sokat várni, mindössze az ilyenkor szokásos orvosi vizsgálatoknak és teszteknek kell ezt megelőzniük. Amennyiben Romano információ helyt állóak, a magyar játékos öt évre kötelezi el magát a német klubhoz.
Szoboszlai az igazolásnak köszönhetően két magyar válogatott csapattársával, Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal klubszinten is közös célokért küzdhetne. Az RB Leipzig az őszi záró forduló előtt dobogós a német Bundesligában, míg a Bajnokok Ligájában, az egyenes kieséses szakasz első fordulójában a Liverpool ellen folytatja szereplését.