A Trabzonspor elleni sikeres rajt előtt az Újpesten elért 6-0-s győzelemmel, a monacói bravúrt megelőzően a Kisvárda elleni 3-0-val melegített a Ferencváros. Az Európa-liga csoportkör harmadik fordulója előtt megtört a sorminta: a Fradi 2-0-ra kikapott a hétvégén Kecskeméten. Adja magát a kérdés, lehet-e hatással a vereség a Crvena elleni meccsre. Sztanyiszlav Csercseszov nem tudott kibújni a bőréből, a tőle megszokott racionális, a profi futballban általános válasszal rukkolt elő a holnapi Európa-liga meccs előtti hivatalos sajtótájékoztatón. – A bajnokságban nem volt szerencsénk, a Kecskemét elleni meccs már történelem. Én nem szeretek visszafelé tekintgetni, előre nézek. A KTE elleni meccset magunk mögött kell hagynunk – fogalmazott a Fradi edzője.
Csercseszov: Nem érzünk nyomást, két lábbal a földön kell állnunk
A Crvena zvezda–Ferencváros Európa-liga csoportmérkőzés előtti hivatalos sajtótájékoztatón Sztanyiszlav Csercseszov a Kecskemét elleni múlt hét végi vereség hatásairól és a szerbek mentalitásáról is beszélt.

Csercseszov hozzátette, egyáltalán nem csodálkozik azon, amit Milos Milojevics mondott, nevezetesen hogy a Crvena nekiesik a Ferencvárosnak. – Ez normális, a Crvena Szerbia bajnoka. Mi mást is mondhatott volna a kollégám, amikor a csapata jelenleg nulla ponttal áll? Otthon mi is nagyon agresszíven játszunk.
Arra a kérdésre, hogy nehezedik-e nyomás a két meccs után hat ponttal álló Ferencvárosra az eddig pont nélküli Crvena ellen, vagy görcsmentesen léphet a pályára, Csercseszov így válaszolt: – Két lábbal a földön kell állnunk, az ellenfelünk évről évre a Bajnokok Ligája vagy az Európa-liga csoportkörében szerepel. Nem vagyok matematikus, edző vagyok, nem szeretek számolgatni. Készen kell állnunk a feladatra – mondta a sajátos humorérzékkel megáldott, oszét származású edző, miközben az újságírók értésére adta, hogy szívesen távozna, mert hamarosan kezdődik az edzés. És ha elkésik, akkor bizony fizetnie kell a csapatkasszába.
Marc Knoester, a csapat holland belső védője is elmondta a véleményét az esetleges teherről: – Miután az első két meccset megnyertük, már többre vágyik az ember. Látjuk, hogy mi az, amit elérhetünk, és ezt a fajta nyomást az előnyünkre kell fordítanunk – mondta a nyáron szerződtetett védő.
Knoester a várható telt házzal kapcsolatban elmondta, hogy kifejezetten feldobja ez a lehetőség, mert ilyen meccsek miatt kezd el az ember futballozni. A védő ugyanarra az álláspontra helyezkedett, mint az edzője. A Kecskemét elleni vereségnek már nem tulajdonít nagy jelentőséget, sőt a kudarc után abban bízik, a csapat még élesebb lesz.
Arra a felvetésre, hogy az UEFA honlapján a Fradinak 48, a Crvenának 42 százalékot adtak a szurkolók a győzelemre, Knoester így válaszolt: – A tabella alapján mi vagyunk a favoritok, és ugyan beszélhetünk a számokról, de úgyis minden a pályán dől el. Kemény meccsre van kilátás – fogalmazott Marc Knoester.
A Crvena zvezda–Ferencváros Európa-liga csoportmérkőzés csütörtökön 18.45-kor kezdődik (tv: M4 Sport). Amennyiben a Fradi nyer Belgrádban, és a Monaco–Trabzonspor meccsen döntetlen születik, akkor a hátralevő három forduló eredményeitől függetlenül a magyar bajnok legalább az európai Konferencialigában folytathatja a szereplését tavasszal.
További Sport híreink
Borítókép: Csercseszov előre tekint (Fotó: MTI)
A téma legfrissebb hírei
Tovább az összes cikkhez
Egyetlen szóval szakított a magyar futballista a Bundesliga legendás klubjával
Marco Rossi korábban élesen kritizálta a több mint két éve gólképtelen csatárt, aki aláírt a Puskáshoz.

Döbbenetes dráma után jött az első magyar vb-győzelem
Az osztrákok végig vezettek, a végén Papp Klaudia bravúrkosarával a magyarok nyertek.

Száműzi magát a tartalékcsapatba az újpesti legenda, búcsúmeccset követelnek neki
Nem akar megélhetési labdarúgó lenni, inkább visszavonul a profi sporttól.

Michael Jordan és a kudarc? A BL-döntőt elvesztő csatár érdekes párhuzamot húzott
A vb-ezüstérmes támadó Michael Jordant és Jannisz Antetokunmpo esetét hozta fel példának.
Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!
- Iratkozzon fel hírlevelünkre
- Csatlakozzon hozzánk Facebookon és Twitteren
- Kövesse csatornáinkat Instagrammon, Videán, YouTube-on és RSS-en

Orbán Viktornak kellett helyre tennie Zelenszkijt

Három botrányosan elvett 11-es, európai sztárcsapat búcsúzik a klubvilágbajnokságtól

Rendkívüli hírt kaptunk: hajtóvadászatot indított a rendőrség, elraboltak egy 5 éves kisfiút

Magyarországnak üzent a német kancellár – a francia elnöknek kellett közbelépnie

Ki kaszál nagyot nyáron? 3 csillagjegynek most tele lesz a zsebe

A NATO egykori kulcsembere mindent tisztázott: nem igaz, amivel Magyarországot vádolták

Brutális maffialeszámolás ügyében nyomoz a rendőrség

Csoportelsőséget ért a Benficának a történelmi Bayern-verés

Kerkez csalódottan távozott Liverpoolból – érdekes cikket közölt az egyik liverpooli portál

Megható képet tett közzé Kapu Tibor az indulása napján

Tizenöt évesektől kapott ki a felnőttválogatott, megpróbálták eltussolni
Címoldalról ajánljuk
Tovább az összes cikkhez
Egyetlen szóval szakított a magyar futballista a Bundesliga legendás klubjával
Marco Rossi korábban élesen kritizálta a több mint két éve gólképtelen csatárt, aki aláírt a Puskáshoz.

Döbbenetes dráma után jött az első magyar vb-győzelem
Az osztrákok végig vezettek, a végén Papp Klaudia bravúrkosarával a magyarok nyertek.

Száműzi magát a tartalékcsapatba az újpesti legenda, búcsúmeccset követelnek neki
Nem akar megélhetési labdarúgó lenni, inkább visszavonul a profi sporttól.

Michael Jordan és a kudarc? A BL-döntőt elvesztő csatár érdekes párhuzamot húzott
A vb-ezüstérmes támadó Michael Jordant és Jannisz Antetokunmpo esetét hozta fel példának.