időjárás -3°C Abigél , Alex 2023. február 9.
logo

Messi ezerrel tolja, Argentína a legjobb nyolc között a foci-vb-n

2022.12.03. 21:58 2022.12.03. 22:52

Argentína 2-1-re legyőzte Ausztráliát a katari labdarúgó-világbajnokság második nyolcaddöntőjében. Lionel Messi góllal ünnepelte ezredik hivatalos mérkőzését, s nem úgy néz ki, mintha itt akarna megállni a legjobb nyolc között. Az argentinok a negyeddöntőben Hollandiával találkoznak.

Az első perctől kezdve kiosztották a szerepeket: az argentinok támadnak, az ausztrálok pedig védekeznek. S persze rugdossák az ellenfelet, ha már futballtudásban messze elmaradnak tőlük. Már az első félidőben összeszedtek három sárga lapot. És kaptak melléjük egy gólt is.

Persze Lionel Messi szerzett vezetést Argentínának. A 35. percben egy szabadrúgás után nem tudtak felszabadítani az ausztrálok, a tizenhatoson belül az argentin csapatkapitányhoz került a labda, aki a lábak között megtalálta a helyes irányt, s ahogy pályafutása során megannyiszor ilyen helyzetben, gólt szerzett (1-0).

Az 57. percben, úgy hihettük, eldőlt a találkozó. Az ausztrálok kapusa, Ryan ügyetlenkedett, amikor De Paul megtámadta, cselezni próbált, vesztére, elvesztette a labdát, Álvarez helyezett az üres kapuba (2-0).

A kétgólos vezetés birtokában az argentinok visszavettek a tempóból, az ausztrálok átvették a kezdeményezést és egy szerencsés góllal szépítettek a 77. percben. Goodwin távoli lövése megpattant Enzo Fernándezen, s védhetetlenül vágódott a hálóba (2-1). Ezután akár egyenlíthettek is volna az ausztrálok, de kihagyták a helyzetüket.

A hajrára Argentína úra átvette az irányítást, Lautaro Martíneznek és Messinek is két-két helyzete volt, de ezek kimaradtak, majd az utolsó jelenetként a túloldalon Garang Kuol kis híján egyenlített, de Emiliano Martínez hatalmasat védett. Argentína így is megérdemelten nyert 2-1-re és jutott Hollandia után másodikként a legjobb nyolc közé a katari világbajnokságon. A négy közé jutásért a két csapat egymás ellen játszik, ami igazi vb-klasszikus.