időjárás 22°C Gábor , Karina 2023. március 24.
logo

Orbán Viktor: Véget ért az EU-csúcs, a közép-európai országok megállapodtak + videó

Cristiano Ronaldo visszatér Európába?

Magyar Nemzet
2023.01.29. 21:14 2023.01.29. 21:16
Cristiano Ronaldo visszatér Európába?

Cristiano Ronaldo még csak két hivatalos mérkőzésen van túl az al-Nasszr színeiben, de máris az a téma, hogy visszatérhet Európába. Nem is akárki beszélt erről meggyőződéssel, hanem Rudi Garcia, aki jelenleg Ronaldo vezetőedzője Szaúd-Arábiában.

Az első két tétmeccse után gól és gólpassz sem szerepel Cristiano Ronaldo neve mellett az al-Nasszr színeiben, de az Ettifaq elleni bajnoki győzelem (1-0) után egy pofonba máris beleszaladt a csapat a portugál klasszissal a támadósorában, hiszen az al-Ittihad ellen kikaptak (3-1) a szaúdi Szuperkupa elődöntőjében. Ezután fogalmazta meg gondolatait Rudi Garcia Ronaldóról.

– Cristiano Ronaldo erősítést jelent, segít összezavarni az ellenfél védőit. Ő a világ egyik legjobb játékosa, és nem az al-Nasszr lesz pályafutása utolsó csapata, vissza fog térni Európába – jósolta Rudi Garcia, aki az al-Nasszr előtt többek közt a Lille, a Roma, a Lyon és a Marseille edzője is volt.

A 37 éves Ronaldo azonban minden jel szerint az európai élcsapatoknak már nem kellett, hiába volt szabadon igazolható a Manchester Uniteddel való tavalyi szerződésbontása után. Sajtóhírek szerint a portugál azt követelte a teljes pályafutását egyengető Jorge Mendestől, hogy intézzen el neki egy szerződést a Chelsea-nél vagy a Bayern Münchennél, de mivel ezt nem tudta megtenni, megszakította vele a kapcsolatot.

Már Ronaldo Szaúd-Arábiába érkezésekor felvetődött, hogy van egy kiskapu az al-Nasszral kötött szerződésében, amelynek köszönhetően hamarosan visszatérhetne a Bajnokok Ligája mezőnyébe a Newcastle United színeiben, mivel az angol klub ugyancsak szaúdi kézben van. Ennek a valóságtartalmát azonban határozottan tagadta a Newcastle vezetőedzője, Eddie Howe.

Hogy ki tud többet, Rudi Garcia vagy Eddie Howe, azt innen nehéz megítélni, mindenesetre az biztos, hogy Ronaldo 2025-ig szóló szerződést kötött az al-Nasszr csapatával, ami persze nem garancia arra, hogy ezt ki is tölti, vagy idő közben kölcsönben nem megy máshova futballozni – akár Európába.

Borítókép: Cristiano Ronaldo az al-Nasszr mezében (Fotó: Stringer/Anadolu Agency/Anadolu Agency via AFP)

 

Hírlevél feliratkozás
Nem akar lemaradni a Magyar Nemzet cikkeiről? Adja meg a nevét és az e-mail címét, és mi naponta elküldjük Önnek legjobb írásainkat.