Szoboszlai Dominik ezúttal a rossz oldalon adott „gólpasszt”

A vezetést megszerezte, de nem tudta megtartani az előnyét, végül 2-1-re kikapott hazai pályán az Union Berlintől az RB Leipzig a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának szombati mérkőzésén.

2023. 02. 11. 20:49
RB Leipzig - 1. FC Union Berlin
11 February 2023, Saxony, Leipzig: Soccer, Bundesliga, RB Leipzig - 1. FC Union Berlin, Matchday 20, Red Bull Arena. Union's goal scorer for the 1:2, Robin Knoche (l), celebrates his goal. IMPORTANT NOTE: In accordance with the regulations of the DFL Deutsche Fußball Liga and the DFB Deutscher Fußball-Bund, it is prohibited to use or have used photographs taken in the stadium and/or of the match in the form of sequence pictures and/or video-like photo series. Photo: Robert Michael/dpa (Photo by ROBERT MICHAEL / DPA / dpa Picture-Alliance via AFP) Fotó: dpa Picture-Alliance via AFP

Akár magyar rangadó is lehetett volna belőle, de mindössze egyetlen honfitársunk, Szoboszlai Dominik volt a kezdőcsapat tagja az RB Leipzig és az Union Berlin rangadóján. Gulácsi Péter és Schäfer András sérülés miatt maradt ki a Lipcse, illetve az Union keretéből, Willi Orbán pedig a kispadon kapott helyet, mivel szerdán a csontvelőjéből őssejtet ültettek át , azóta csak könnyített edzésen vett részt. A vendégek oldalán Aissa Laidouni a Ferencvárostól a német fővárosba igazolása óta először kapott helyet a kezdő tizenegyben.

Amilyen közel állt egymáshoz a két csapat a forduló előtt (az Union a 2., a Leipzig a 4. volt a tabellán), annyira kiegyenlített volt az első félidő is. Egy-egy említésre érdemes akciót folytattak csak mindkét oldalon, a különbség annyi volt, hogy a házigazda góllal fejezte be a támadást, a berlini gárda nem. A 24. percben Benjamin Henrichs kapta meg a labdát, amit aztán 23 méterről a kapura tűzött – Frederik Ronnow csak beleért a lövésbe, védeni nem tudott. Az Union egyetlen helyzetét Laidouni egy fantasztikus passzal készítette elő, de Gulácsi helyettese, Janis Blaswich hatalmasat védett Sheraldo Becker lövésénél.

A második félidőben csak elvétve (32 százalékban) volt a vendégeknél a labda, de így is megfordították a mérkőzés állását. A 61. percben egy szöglet után Szoboszlai fejelte ki a labdát, ami Janik Haberer elé került, a német középpályás pedig hezitálás nélkül, a tizenhat méterről kilőtte a jobb felső sarkot. A 70. percben Mohamed Simakan kezezése miatt büntetőt kapott az Union, amit Robin Knoche higgadtan értékesített.

A folytatásban a Lipcse nagy erőkkel rohamozott, ziccerekig, sőt lesgólig is eljutott, érvényes találatot viszont nem szerzett, így öt hónap után először veszített tétmeccset. A Leipzig az ötödik helyre csúszott vissza a tabellán, az Union Berlin a második, egy ponttal elmaradva a listavezető Bayern Münchentől, amely szombaton 3-0-ra legyőzte a Bochumot.

Bundesliga, 20. forduló
RB Leipzig–Union Berlin 1-2 (1-0)
gólszerző: Henrichs (24.), ill. Haberer (61.), Knoche (72. – 11-esből)

Bayern München–VfL Bochum 3-0 (1-0)
Freiburg–VfB Suttgart 2-1 (0-1)
Hoffenheim–Bayer Leverkusen 1-3 (0-1)
FSV Mainz–Augsburg 3-1 (2-1)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 0-2 (0-0)
Schalke 04–VfL Wolfsburg 0-0

vasárnap játsszák:
Hertha BSC–Borussia Mönchengladbach 15.30 (tv: Arena 4)
1. FC Köln–Eintracht Frankfurt 17.30 (tv: Arena 4)

18. Schalke 04               20  14-41   12

Borítókép: Robin Knoche gólöröme (Fotó: AFP/ DPA Picture-Alliance/Robert Michael)