Gulácsi Péter száműzetése véget ért, a lipcseiek pedig győztek

Hosszú idő után újra Gulácsi Péterrel és Willi Orbánnal kezdett az RB Leipzig, amely hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Schäfer Andrással felálló Union Berlint a labdarúgó Bundesliga 20. fordulójában.

2024. 02. 04. 16:35

2022. október 5-én, a skót Celtic Glasgow elleni Bajnokok Ligája-mérkőzésen (3-1) térdszalagszakadást szenvedett, súlyos sérülése előtt pedig október 1-jén a Bochum ellen 4-0-ra megnyert meccsen védett a Bundesligában.

Gulácsi Péter
Gulácsi Péter sérülése. is érzi, hogy nagy a baj. Fotó: AFP/Ronny Hartmann

Felépülése után a magyar kapus ebben az idényben, az ősszel mindössze két Német Kupa- és egy már tét nélküli BL-meccsen védett. Janis Blaswich elfoglalta a helyét, sokáig remekül védett, de az őszi szezon végén egyre rosszabb formát mutatott, és a helyzet nem változott a téli szünet után sem.

Rose megígérte, hogy Gulácsi visszakerül a kapuba

Marco Rose vezetőedző türelme elfogyott, és az RB Leipzig pénteki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy vasárnap az Union Berlin elleni bajnokin újra Gulácsi Péter áll a kapuban.

A Lipcse a Bundesligában sorozatban háromszor kikapott, és az utóbbi négy összecsapásán nyeretlen, ez is a változtatásra sarkallta Rosét.

– Nem akarok minden héten a kapuskérdésről beszélni. Ha nyerünk és Péter jól véd, valószínűleg nincs ok arra, hogy újra váltsunk – szögezte le a tréner.

Az RB Leipzig összeállítása az Union Berlin elleni mai összecsapásra a következő lett:

Willi Orbán a múlt héten a Stuttgart ellen csereként pár percet játszott először a tavaly szeptemberi sérülése óta, s most már ő is a kezdőcsapatban kapott helyet.

S a lipcseiek 2-0-ra legyőzték a Schäfer Andrással felálló Union Berlint. A hazaiak remekül kezdtek, már a 11. percben vezetést szereztek Lois Openda révén, majd a második játékrész elején Benjámin Sesko megduplázta a csapat előnyét, ezzel gyakorlatilag eldőlt az összecsapás. Orbánt a a 70. percben lecserélték, a másik oldalon Schäfer 58 percet töltött a pályán.