idezojelek

Már csak választó kell

Kordonbontó kunszttal kezdte a szerda reggelt a karmelita kolostornál a Momentum parlamenti frakciója, kiegészülve Hadházy Ákos műrepülő lódoktorral.

Pilhál György avatarja
Pilhál György
Cikk kép: undefined

Nem találná ki az olvasó, így inkább elárulom: kordonbontó kunszttal kezdte a szerda reggelt a karmelita kolostornál a Momentum parlamenti frakciója, kiegészülve Hadházy Ákos független műrepülő lódoktorral. A műsorról élőben jelentkezett be Gelencsér Ferenc frakcióvezető: – Tiltakozunk a kormány hazugságai ellen, és kiállunk hétpontos követelésünk mellett – közölte a mutatványos, majd arról szavalt, hogy továbbra is hervadhatatlan hévvel fognak harcolni a természeti környezetért, a jövő generációiért, a szabad sajtóért, a fenntartható ­klímapolitikáért és mindazért, amit a piszok kormányzat módszeresen lábbal tipor.

Ha kinézelődtük magunkat az ijesztő matinén, olvassunk bele Donáth Anna aznapi Index-szózatába is. A Momentum uniós képviselője azon mereng, vajon miért nem az ellenzéknél van az a pár százezer szavazó, aki az elmúlt évben kiábrándult a Fideszből? (Hogy honnan ez a számszaki adat, azt nem árulta el – én Pulai András vicces cégére tippelek…) Arról is beszélt, hogy az ellenzék attól lesz kormányzóképes, ha tudja, mit akar, és van elég politikai bátorsága, hitelessége és társadalmi támogatottsága a megvalósításhoz. Eddig hiányzott egy ilyen politikai közösségtől, ám jó hír, hogy Donáth pártjának remek ajánlatai vannak – már csupán a választók támogatását kell megszerezni. Mindössze. Még szerencse, hogy a Momentumnak kidolgozott politikai stratégiája van, ennek mentén tevékenykedik az ifjú gárda, magyarázta az ábrándos tekintetű brüsszeli asszonyka. (Gondolom, a stratégia egyik megkerülhetetlen klinikai eleme a Gelencsér-féle krónikus kordonbontás.)

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Borítókép: Hadházy Ákos (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

 

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Sitkei Levente avatarja
Sitkei Levente

Ukrajna virtuális háborúja

Bayer Zsolt avatarja
Bayer Zsolt

Hogyan írjunk újságot ma?

Deák Dániel avatarja
Deák Dániel

Magyar Péter varázstalanítja magát

Pilhál Tamás avatarja
Pilhál Tamás

Szeretetország eljő érted!

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.