Pártos és elfogult a CNN televízió

Nem véletlenül pártolt el nyomban a CNN-től több százezer néző, amint kiderült, hogy nem igaz a „kiabáló fejek” hónapokon át sulykolt állítása, miszerint Trump összejátszott az oroszokkal.

2019. 04. 05. 9:30
A Trump supporter wears a "CNN is fake news" t-shirt at a “Turn California Red” rally in Sacramento
Fotó: REUTERS Forrás: Reuters
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Maddow-nál nem időznék el hosszan, de ha Ircsik Vilmos publicista egy egész cikket szentelt Maddow német alteregójának, Dunja Hayalinak ( A német Kálmán Olga esete a chemnitzi tüntetőkkel, Magyar Idők, 2018. szeptember 8.), akkor megér egy mondatot kettejük párhuzama is.

Egyidős, tüsi hajú, nagyon liberális, leszbikus műsorvezetőnőkről van szó, akik még rá is játszanak, mennyire trendik. Ízlés kérdése, tetszik-e ez valakinek. Mindenesetre mindketten – Sean Hannityvel együtt pedig mindhárman – tökéletesen leképezik a pártos, mozgalmi televí­ziós újságírást.

Ami a CNN-t illeti, nekik most nincs ilyen húzónevük (-arcuk). Különben se fedezzük fel a kanálban a mélyedést. Pályatársunk, Morvay Péter sok éve megírta a magyar sajtóban: a CNN „elfogult és egyoldalú világnézetére a sokpólusúvá vált hírvilágban egyre kevesebben kíváncsiak” (A CNN alkonya, Hetek, 2012. augusztus 3.).

Szomszédom e ponton ellenvetéssel élt. Tapasztalatai szerint a CNN a helyi nyelvet nem ismerő, de angolul tudó világutazók első számú hírforrása, a krakkói randevúhoteltől a jakartai Hyattig. Vagy legalábbis az volt az internet és az okostelefonok elterjedéséig.

Mindig meglep, hogy ezt folyton világossá kell tenni, de ebben az esetben egy másik csatornáról, az Amerikában nem látható CNN Internationalről van szó. Rakesh Agrawal ezt írja róluk a Quora oldalon: „a CNN International sokkal jobb, mint a CNN, amit itthon kapunk. A legnagyobb minőségi különbség, hogy a CNN International leginkább tényleges tudósításokat közöl, míg a hazai CNN kiabáló fejeket mutat. Különösen a délutáni és esti órákban szinte mást sem látni, mint egy rakás egymással kiabáló embert […]”

Pedig az amerikaiak szeretnek tévézni. A legnépszerűbb állandó műsort, a The Big Bang Theory sitcomot – amelybe magyarul Agymenők címmel kaptunk némi betekintést – hétről hétre több mint 18 millió ember nézi. Európai szemmel rendkívül unalmas, ám az amerikai polgár szeret önmagán röhögni.

Főműsoridőben, éppen akkor, amikor a politikai közösségek buborékjába zárt, hírtelevíziózásnak álcázott politikai mantrázásra is kapcsolhatna. De nem teszi – és különösen akkor nem, ha az éppen elbukik a valóság tesztjén. Nem véletlenül pártolt el nyomban a CNN-től több százezer néző, amint kiderült, hogy nem igaz a „kiabáló fejek” hónapokon át sulykolt állítása, miszerint Trump összejátszott az oroszokkal.

Hogy mindennek van-e tanulsága a magyar televíziós piacra nézve is, azt hagyjuk egy későbbi cikkre.

Komment

Összesen 0 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.


Jelenleg nincsenek kommentek.

Szóljon hozzá!

Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.