Eközben mellette áll egy ál-Weisz Fanni, aki – nem is értem, hogy miért – részegen dülöngél, és láthatóan fogalma sincs arról, hogy hol van és mi történik körülötte. Weisz Fanni egyébként egy siket modell, aki fiatal kora ellenére eddigi élete során nem keveset tett azért, hogy a hozzá hasonló fogyatékossággal élőket ne bélyegezzék meg, hanem a társadalom teljes értékű tagjának tekintsék. Lábjegyzet, hogy Lengyel Tamás a szintén az RTL Klubon futó A mi kis falunk című sorozat egyik főszereplője volt.
És itt álljunk meg egy pillanatra! Mert lenne pár kérdésem. Ez nem megalázó? Az, hogy egy fogyatékkal élő embert a feladatára teljesen alkalmatlannak ábrázolunk, nem súlyos kirekesztés? Ez a humor? Vajon ha társadalmi szinten vannak alábecsülve a nők – amit feminista, jogvédő nőtársaim rendszeresen belekiabálnak a világba –, netalántán nincs összefüggésben azzal, hogy az RTL Klub egy évtizede ábrázolja őket főműsoridőben egy prostituálttal egyenértékűnek? És vajon nem tárgyiasítja a nőket az a számtalan felfújt szájú, tökéletesre retusált, a luxus látszatát keltő celebhölgy, akiknek kitermelésében az RTL szintén oszlopos szerepet vállalt, és akik nap mint nap keltenek mélységes kisebbrendűségi érzést több százezres követő táborukban a közösségi oldalakon? Tényleg megtörténhet, hogy egy valóságshow-ban egy lány elmeséli, hogy megerőszakolták, és nem történik semmi? Hol vannak azok a műsorvezetők ilyenkor a csatornánál, akik fröcsögve mentek neki Novák Katalinnak, mert azt merte mondani, hogy azokkal a nőkkel sincsen semmi gond, akik az anyaságot választják hivatásul, és nem akarnak versenyre kelni a férfiakkal? Miért nem rajzolja senki a tenyerébe, hogy az erőszak minden formája elfogadhatatlan? Hol van ilyenkor Bősz Anett, Szél Bernadett és Szabó Tímea?
Nem vagyok biztos benne, de úgy hiszem, éppen Facebook-posztot írnak arról, hogy Orbán Viktor stílusa „vadkeleti és minden ízében vállalhatatlan”, illetve, hogy a „lopás, a csalás, mások elnyomása és megalázása pusztán következménye annak a középkori és kíméletlen gondolkodásnak, amelyet Orbánék minden téren magukénak vallanak”.




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!