idezojelek

Magyarországot támadja a Páneurópa Unió

Nyugaton még eladható a sok hazugság, de a demokratikus Magyarországon ez már nem működik.

Bánó Attila avatarja
Bánó Attila
Cikk kép: undefined
Fotó: NurPhoto via AFP

Miként arról júliusban a Magyar Nemzet is beszámolt, a Magyar Páneurópa Unió Egyesület (MPUE) akkoriban üdvözölte a Patrióták Európáért konzervatív pártszövetség megalakulását. A nyilatkozat hangsúlyozta, hogy az Európai Parlament harmadik legnagyobb frakciójának célkitűzései egybevágnak az MPUE eddigi állásfoglalásaival, a magyar választók békeszerető, független nemzetek szövetségében gondolkodó többségének akaratával.

A bátor hangú nyilatkozat kitért arra, hogy a Manfred Weber vezette Európai Néppárt elkötelezte magát az európai lakosságcsere, az unióra ártalmas liberális ideológiák mellett, s ezzel elárulta a jobboldali választóit. 

Az MPUE memorandumára nyomban válaszolt Bernd Posselt és Rainhard Kloucek, a Páneurópa Unió németországi, illetve ausztriai elnöke. Posselt az Aba Béla elnöknek címzett levélben kijelentette, hogy a magyarországi szervezet gondolkodásának semmi köze a Nemzetközi Páneurópa Unió érvényes alapelveihez, majd lemondásra szólította fel a magyarországi szervezet elnökségét. És nem elégedett meg ennyivel, mert levelét így zárta: 

a Nemzetközi Páneurópa Unióban azt fogom kérni, hogy azonnali hatállyal függesszék fel Magyarországot a tagsági jogai alól, és a következő lépésként zárják ki a Nemzetközi Páneurópa Unióból.

Nos, Posselt úr nem tréfált, mert Aba Béla minapi tájékoztatása szerint a Páneurópa Unió nemzetközi elnöksége megtartotta idei ülését, amelyen napirendi pontként szerepelt a Magyar Páneurópa Unió ellen indított vizsgálat. A magyar szervezet elleni hadjáratba beszállt a francia Páneurópa Unió szervezetének elnöke, Eric Campion is, aki az MPUE felvilágosítása céljából tájékoztató anyagokat küldött.

Talán az EU anyagi lehetőségeinek és nagyvonalúságának illusztrálását szolgálta a közlés, miszerint a pénzügyi keretet 64,6 milliárd euróval emelték meg a 2024–2027-es időszakra. Ez így oszlik meg: 50 milliárd euró Ukrajnának (17 milliárd euró támogatásként és 33 milliárd euró kölcsönként), kétmilliárd euró a migrációra és a határkezelésre, 7,6 mil­liárd euró a szomszédságra és a világra, 1,5 milliárd euró az új STEP eszköz keretében az Európai Védelmi Alapra, kétmilliárd euró a rugalmassági eszközre, 1,5 milliárd euró a szolidaritási és sürgősségi segélyalapra.

A tájékoztató túlmutat a tagszervezetek közötti vitákon. Nem szól arról, hogy a háború kezdete (2022. február 24.) óta az EU összesen 118,3 milliárd eurós vissza nem térítendő támogatást és kölcsönt nyújtott Ukrajnának. Arról sem szól, hogy Brüsszel befagyasztotta az orosz központi banknak a tagállamok pénzintézeteiben tárolt vagyoni eszközeit, mintegy 210 milliárd euró értékben. Szól viszont a magyar kormány „bűneiről”. Ezek között 

a tájékoztató felsorolja, hogy nem támogatjuk az ukránok uniós csatlakozását, mivel Ukrajna erre nem áll készen (amúgy tényleg nem), hogy azzal vádoljuk az EU-t és a NATO-t, hogy háborúba sodornak bennünket, ráadásul tűzszünetet és béketárgyalásokat követelünk.

Ezenkívül ellenezzük (illegális!) migránsok érkezését és a 2015-ös migrációs válság óta kerítéseket emeltünk az ország határain, mondván, hogy egy keresztény Európát akarunk megvédeni. A tájékoztató szerint elfogadhatatlan, hogy nyíltan megkérdőjelezzük az európai jog elsőbbségét a magyar joggal szemben, és minden lehetséges eszközt bevetünk a közösségi szabályok végrehajtásának késleltetéséért. Igazságszolgáltatás, választási törvény, kultúra, média, NGO-k, oktatás, vallás, család − egyetlen terület sem menekül a „rendszerszintű” fenyegetés elől. Szerepel még a „magyar bűnök” között az unalomig ismételt korrupció, az, hogy nem veszünk részt az európai ügyészség munkájában, és ellenünk szól az is, hogy uniós képviselők bírálták Magyarországot az LMBTQ-oktatók elleni támadások, valamint a kormány EU-ellenes kampányai miatt. 

Nem érdemes felsorolni a nyilatkozat összes globalista, balliberális ihletésű vádját, amelyek pontosan tükrözik készítőinek ideológiai szempontú, elfogult szemléletét, csupán még egy „súlyos” negatívumot említünk, amely szerint elmarasztalt minket a Transparency International nevű NGO.

Amin a nyugati demokrácia fennkölt szószólói nem akadnak fenn: a brüsszeli „elit” az Ukrajnának nyújtott hatalmas támogatás és kölcsön odaítéléséről nem kérdezte meg az adófizető uniós polgárokat, így máig sem tudjuk, hogy nekik szándékukban állt-e lemondani ekkora összegről. Ursula von der Leyen arra sem volt kíváncsi, hogy egyetértenek-e a polgárok az oroszellenes szankciók bevezetésével, és akarnak-e többszörös energiaszámlákat kifizetni az olcsó orosz energia helyett.
 

Azok szeretnének kioktatni bennünket demokráciából, jogállamiságból, szólásszabadságból, akiknek elvbarátai a Ma­thias Corvinus Collegium közleménye szerint Brüsszelben nemrég lemondták Frank Füredi professzor könyvének a bemutatóját, mivel túlzottan politikai jellegűnek minősítették.

Lehet, hogy a nemzetközi szervezet kizárja sorai közül az MPUE-t, lehet, hogy Nyugaton még eladható a sok hazugság, de a demokratikus Magyarországon ez már nem működik.

A szerző író, újságíró

VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A téma legfrissebb hírei

Tovább az összes cikkhez chevron-right
Borbély Zsolt Attila avatarja
Borbély Zsolt Attila

A Hunyadi-film és a román mítoszok

Huth Gergely avatarja
Huth Gergely

A pöcegödör legalján

Novák Miklós avatarja
Novák Miklós

Szalai Ádámot újra kísérti az ellentmondás

Szőcs László avatarja
Szőcs László

Hígtrágya és pogrom Hollandiában

A szerző további cikkei

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Címoldalról ajánljuk

Tovább az összes cikkhez chevron-right

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.