Azon pedig nem kell csodálkozni, hogy az ellenzék szintén elkeresztelte a jövő évi költségvetést. Ők a bosszúállás büdzséjéről beszélnek, mert szerintük a kormány ki akarja véreztetni az önkormányzatokat. Ez az állítás nem csak azért sántít, mert több pénz jut erre a területre, hanem azért, mert az önkormányzatok többsége a kormánypártok kezében van, az önkormányzati választást ugyanis a Fidesz–KDNP nyerte meg. Még akkor is, ha az ellenzéki erők több jelentős városban átvették a hatalmat. A védekezés költségeihez mindenkinek illik hozzájárulnia. A szolidaritási hozzájárulás azt jelenti, hogy a gazdagabb önkormányzatok fizetnek a szegényebb településeknek. Ez korábban is működött, de ebben most Budapest ellenzéki vezetése nagyon nem akar részt venni. Ezek szerint ebben a helyzetben nem számít a sokat hangoztatott szolidaritás.
A járvány arra legalább jó volt, hogy mindenki bemutathassa, mire telik tőle válságos időszakban. Akkor, amikor nem elegendő a szimbolikus politizálás, hanem konkrét tettekre van szükség. A vírus elhozta a vizsgaidőszakot a politikusoknak. Ennek tapasztalatait legalább 2022-ig mindenképpen érdemes észben tartani!




















Szóljon hozzá!
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!