Emelkedő tőzsdeindexek

Kivárás jellemezte a hét első tőzsdei kereskedési napját, az európai tőkepiacokon a befektetők az amerikai nyitásra, valamint a tengerentúlon közzétételre került makrogazdasági adatokra vártak. A spekulánsok visszafogottságát egyrészt a tokiói negatív korrekció, másrészt az Intel pénteki leminősítése indukálta.

2003. 06. 16. 15:41
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A csipgyártó részvényeit a korábbi vételről tartásra minősítette le a Deutsche Bank. A német pénzintézet elemzői szerint a jelenlegi 22 dolláros Intel részvényár elérte a növekedési lehetőséginek csúcsát, innen jelenleg újabb megugrás nem következhet be. Az Intel kurzusa négy hónap alatt közel duplájára emelkedett, az elemzők rámutattak, hogy a nemrégiben publikált mikroelektronikai szektorról készített felmérés azt jelzi, hogy a csipgyártók növekedési lehetőségei felfutóban vannak, ezt mutatta az is, hogy a tavaszi nem erős hónapokban a gyártók többsége komolyabb forgalomról adott számot, ami nem illik az ipar ciklikusságába.

Elemzők a bővülésről azt nyilatkozták, hogy a bár a piacok telítettek, de a felhasználó cégeknél jelentős érdeklődés mutatkozik a mikroelektronikai alkatrészek iránt. A napközbeni gyengülést délben erősödés váltotta fel, így a kontinens tőzsdéi néhányórás lassulás után a pozitív tartományban folytathatták a kereskedést. A trendfordulót az váltotta ki, hogy a banki és távközlési cégek részvényeire igen nagy kereslet generálódott.

A német tőzsdén a Commerzbank és a korábban nagyot zuhant – alulértékelt – HypoVereinsbank, míg a Cityben a British Telecom (BT), a Next és a Carolco részvényei drágultak erőteljesebben. A BT növekedéséhez hozzájárult a Yahoo is, mely együttműködést kötött a brit céggel, a Yahoo -t egyébként egy befektetési tanácsadó felminősítette, tette azt annak ellenére, hogy a hirdetési piac stagnálására számítanak idén az elemzők.

Budapesten az európai trendforduló nem hozott gyökeres változást, a BUX nyitás után egy órával 7950 pontos szintig zuhant, majd erőtlen korrekcióval 8008 pontra és később 8020 pontra küzdötte fel magát. A zárás pillanatában 8001,95 ponton állt, ami 96,29 pontos gyengülésnek felet meg. A forgalom 10 milliárd forint alá szorult, amit a brókerek annak tulajdonítottak, hogy a piac kamatemelésre vár. A vezető részvények közül csupán a Richter tudott drágulni, míg a Matáv 3,3 százalékkal, a MOL 1,1 százalékkal, az OTP 0,6 százalékkal gyengült. A nap nyertese a rövididőre felfüggesztett Domus lett 14,9 százalékos drágulásával.
A forint a tagnapi kereskedés során elhagyta a 250-260 forint/euros sávot és 261,67 forinton zárt, ami a Magyar Nemzeti Bank által meghatározottnál gyengébb, így valóban lehetséges egy esetleges jegybanki beavatkozás.

Záró: 8001,95 Min: 7950,89 Max: 8076,77 nyitó: 8076,77 Előző: 8098,24 Vált.: -96,29 pont (-1,19 százalék)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.