Óriási forgalom a BÉT-en

Vegyes árfolyammozgások jellemezték a tőzsdéket tegnap, Tokióban javuló, Európában és a tengerentúlon gyengülő irányzatok alakultak ki. A Nikkei reggelre 1,16 százalékkal múlta felül előző szintjét, amiről az elemzők azt nyilatkozták, hogy a piac lassan elhiszi azt, hogy a szigetország gazdasága nehezen de talpra állhat.

2003. 06. 05. 16:55
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A legnagyobb ázsiai piacot nem követték tegnap az európai árfolyamok, a DAX és a FTSE emelkedéssel nyitott, de még a délelőtt folyamán az indexek átestek a negatív oldalra. Londonban a nemleges kamatcsökkentés okozta a gyengülést, pedig elemzők a Bank of Englandtól beavatkozást vártak. A brit és a német piacon az autógyártók és az olajipari részvényárak csökkenései okozta az indexek lassulását. A FTSE esetében a GlaxoSmithKline az InterContinental Hotel és a British Telecom esett vissza a legjobban.

Elemzők és a brókerek látván az európai gyengülési hullámot és az amerikai határidős indexek beesését már jó előre megjósolták, hogy a Wall Street is a vesztes irányt fogja támogatni. A vélemények helytállónak bizonyultak, a Dow Jones és a Nasdaq kurzusa a kereskedés első órájában is még negyedszázalékos mínuszban állt, de a trend a pozitív korrekció irányába mutatott.

Az amerikai gyengülést az április havi gyáriparnak adott új rendelések számának csökkenése, valamint a várnál nagyobb munkanélküliségről szóló adatok okozták. Az USA-ban az újdonsült munkanélküliek száma 16 ezer fővel 442 ezer főre nőtt. A gyáripari megrendelések áprilisban 2,9 százalékkal estek vissza, ilyen nagy arányú havi visszaesést 17 hónap óta nem mértek – írta az MTI-Eco.

Budapesten a nyitáskori 47 pontos pluszt hamar elvesztette a BUX. Napfolyamán előbb 8450 pontig esett vissza, majd a kereskedés végén 8411 ponton állapodott meg a hazai árfolyammutató. A forgalom 18,1 milliárd forintra nőtt, amit főként a forint árfolyamára érzékeny Richter, MOL, OTP hármas papírjaira történt adás-vételek számának növekedései okozták. A nap nyertese a Richter lett 5,57 milliárd forintos forgalom mellett.

A gyógyszergyártó cég részvényei 690 forinttal erősödtek. A vezető részvények közül a MOL, a Matáv és az OTP ára enyhe gyengülést mutatott. A korábbi napok nagy emelkedői kevésbé bírták a Richter által diktált iramot, a BorsodChem tízezer forint közeléig erősödött, majd 9900 forintra korrigált, az Antenna viszont csupán 2600 forintig tudott nyúlni amit záráskor a korrekció 5750 forintra rántott vissza. Az Antenna bejelentette, hogy a három leányvállalatát egy cégbe olvasztotta össze. A jogutód cég neve Antenna Távközlési Rt., amiben beleolvadt az EUROTEL Távközlési és Informatikai Rt., az ANTETRA Professzionális Távközlési Szolgáltató Kft., és az Infotrade Informatikai és Kereskedelmi Kft.

Záró: 8411,41
Min: 8381,18
Max: 8541,43
Nyitó: 8402,83
Előző: 8394,31
Vált.: +17,10 pont (+0,20 százalék)

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.