Tokióban és az ázsiai tőzsdéken jelentős javulások keletkeztek, a Nikkei 225 index 2,00 százalékot meghaladóan erősödött. A szigetországi részvényárakra jelentős befolyást gyakorolt az a tény, hogy a Japán gazdaság növekedési kilátásait egyes elemzők jobbnak vélik, mint az Európai Unióst. Hasonlóan lökést adott az ázsiai piacnak az is, hogy a májusban nem emelkedett a Japán munkanélküliek száma. A japán kormány közleményében hangsúlyozza, hogy az idei év ötödik hónapjában 5,4 százalékos volt a munkanélküliség és összsen 3,75 millió fő munkanélkülit tartottak nyílván ami megegyezett a korábbi hónapban mért szinttel.
Az elemzők azt nyilatkozták, hogy a Japán gazdaság helyrebillenésének talán az első jeleit ezek az adatok, de hozzátették, hogy a gazdaság javulása nem fog felhőtlenül végbemenni, sok kompromisszumot kell kötni.
Az európai parketteken a DAX és FTSE kurzusa előző záró értékük körül ingadoztak, a német piacon az SAP drágult a folytatódó Oracle PeopleSoft ügylet miatt, míg a holland az Euro Stoxx 50 indikátor részvényei közül az Aegon drágult számottevően a Goldman Sachs a pénzügyi és biztosítási szektorban tevékenykedő céget felminősítette.
Még a Wall Street nyitása előtt az elemzők azt jósolták, hogy az amerikai árfolyammutatók pozitív irányt vesznek a nap elején, a jóslat utólag kiderült, hogy részben bevált, a Dow ugyan enyhe hezitálást jelezett, de a Nasdaq árfolyama egy százalék körüli növekedést produkált. A fogyasztói bizalom igen kedvező értéke a befektetőket részben megnyugtatta. A Michigani Egyetem által közölt adatok szerint, júniusban az amerikai fogyasztók bizalma 89,7 pontra nőtt a hóközi 87,2 pontról.
Budapesten nyitáskor 30 ponttal emelkedett a BUX árfolyama, majd a hirtelen megugrást az index korrigálta és a második óra végén már jócskán az árfolyammező negatív oldalán állt. A déltől kezdődő javulási trend nem volt túl erős, így a BUX előző szuintje közelében ingadozott, a zárás pillanata is ezen szűk sávban érte utol az indikátort, így 2,5 pontos emelkedéssel végződött a nap. A forgalom 7,6 milliárd forint lett.
A forgalom legnagyobb részét 4,66 milliárd forintnyit a MOL papírok tették ki, az olajipari cég részvényei 1,5 százalékkal gyengültek. A MOL tőzsdezárás után közölte, hogy 600 millió euró összegu, 5 év futamidejű, többdevizás, rulírozó hitel felvételérol írt alá megállapodást. A szindikált hitelfelvétel vezeto foszervezoi a BNP Paribas, az ING Bank N.V. és a JPMorgan Chase Bank. A többi vezető részvény viszont drágult, de forgalmuk igen csekély maradt. A hét pletykái közül érdemes kiemelni a BorsodChem nyílt felvásárlásáról szóló híreket, valamint az Agrimpex-ről szóló információkat. A kárpótlási jegy a Forrás-kárpótlási jegy csere előtti utolsó kereskedési napon 18 forinttal gyengült
Záró: 7858,58 Min: 7827,06 Max: 7889,75 Nyitó: 7859,94 Előző: 7856,08 Vált.: +2,50 pont (+0,03 százalék)
Szijjártó Péter: Sikerült elnököt választani Libanonban