A BUX 7 ponttal nyitott előző értéke felett, a nap elején ugyan 8038 ponton is állt a tőzsdemutató, de a kereskedés nagyobbik részében a trend a csökkenés irányába mutatott, így az index déli tizenegy óra körül átesett a 8000 pontos határon és 7938 pontig meg sem állt. A nap végére a BUX ugyan valamicskét korrigálni tudott, de még így is a 8000 pontos határ alatt, 28 pontot csökkenve zárt.
A vezető részvények kivétel nélkül gyengültek, a legnagyobb esést a Mol jelezte, azt követte a Matáv és az OTP. A Richter kurzusa megakadt a 18 000 forintos határon, azaz változás nélkül került a partvonalon túlra. A nap vesztese a Zwack lett, míg a nyertesek sorában az elmúlt hetek nagy spekulációs célpontjait, a BorsodChemet, a Zalakerámiát, és a Synergon találhattuk.
Szakértők elmondták, hogy a Zalakerámia felvásárlása ugyan lezárult, de a GVH még nem hagyta jóvá az ügyletet, így akár az egész tranzakció semmis is lehet, tehát a Zalakerámia részvényei tovább drágulhattak. A Synergon esetében az alulértékeltség volt a domináns, ami meghatározta a cég árfolyamának lehetőségeit, valamint az, hogy akár fel is vásárolható abban az esetben, ha a menedzsment is kiszáll a cégből. Drágult még a Brau Union, az Egis, a Rába, a Phylaxia és a Globus is. A kárpótlási jegyek közel egy százalékkal gyengültek.
Elemzők azt nyilatkozták, hogy a nemzetközi trendeket követte a BUX a hét utolsó napján. New York-ban és az európai piacokon a haszonrealizálóknak volt kedvező napjuk, ezt jelezték az árfolyamok és a vállalati hírek is. A tőzsdék a negatív híreket felhasználva, gyengültek, így a magyar befektetők is az eladási oldalra állhattak. Ilyen negatív hír volt a Pfizer negyedéves bejelentése is, melyben a társaság 3,59 milliárd dolláros veszteséget jelentett.
Záró: 7991,12 Min: 7938,69 Max: 8038,69 Nyitó: 8026,58 Előző: 8019,64 Vált.: -28,52 pont (-0,36 százalék)
Szakértő az Origónak: A Raskó György-féle kijelentésekből sosem kértek a magyarok