Ma délelőtt dönt a FB tanácsa a Molnár Csaba rendőr alezredes és társai ellen vesztegetés, államtitoksértés és hivatali visszaélés vádjával indított büntetőperben. A tárgyalás a harmadrendű vádlott, Bassam Tarche szír–magyar származású pénzváltó utolsó szó jogán elmondott beszédével kezdődik. A korábban a brókerbotrány pénzmosási szálát vizsgáló rendőrtiszt ellen a Nemzetbiztonsági Hivatal (NBH) lehallgatási jegyzőkönyvei alapján indítottak vizsgálatot. A vád szerint 2003 nyarán Molnár mint az ORFK pénzmosás elleni osztályának vezetője, néhány ezer forint értékű ajándékokat és süteményt fogadott el Bassamtól, amiért cserébe, hivatali kötelességét megszegve, jogtalan előnyhöz juttatta a pénzváltókat, és államtitokká minősített információkat adott át nekik. Turi György ügyész felfüggesztett börtönt, pénzbüntetést, valamint lefokozást kért az alezredesre, vádlott-társai esetében pedig felfüggesztett börtönbüntetést és pénzbüntetést indítványozott. A bíróság kizárta a bizonyítékok köréből a telefonlehallgatási jegyzőkönyveket, mivel azok figyelembevétele sértené a titkos lehallgatások célhoz kötöttségének alkotmányos elvét.
A titkosszolgálati eszközökkel szerzett információk büntetőeljárásban való felhasználhatósága a Bácskai-pernek is egyik sarokköve. A dandártábornok ellen bűnpártolás miatt emeltek vádat, elsősorban a maffiaellenes központ tisztségéből felfüggesztett vezetőjének Kulcsár Attilával folytatott telefonbeszélgetései alapján. Bácskait nem jogerősen hivatali visszaélés miatt marasztalták el és le is fokozták, a másodfok azonban az ítéletet teljes mértékben hatályon kívül helyezte a tényállás megalapozatlansága és eljárási hibák, valamint a vádiraton való túlterjeszkedés miatt. A Katonai Ítélőtábla utasította az elsőfokú tanácsot, hogy vizsgálja meg a lehallgatások törvényességét is. A másodfokon eljáró ügyész egyébként perbeszédében maga is indítványozta a jegyzőkönyvek bizonyítékok sorából történő kivételét.
Böle Dezső, a tábornok ügyvédje szerint azt is figyelembe kellett volna venni, hogy a bűnpártolás vádjához szükséges alapbűncselekmény is hiányzik, vagyis hogy jogilag Kulcsár még büntetlen az ügyben. A jogász szerint tavasszal tárgyalhatja újra a pert a Csongrád Megyei Katonai Bíróság az eredeti vádpontok alapján, a másodfokon eljáró Katonai Ítélőtábla útmutatásait figyelembe véve. Ezek szerint a per során tanúként fogják beidézni a K&H Equities Rt. milliárdos sikkasztással gyanúsított volt brókerét, Kulcsár Attilát is. Szakértők szerint ez azért furcsa, mert ha a pénzügyi tanácsadó megkérte a tábornokot, hogy segítsen neki, akkor ő is elkövető, ilyen minőségében megkérdőjelezhető a tanúvallomása.

Vitray Tamás találkozott a Magyarországon kószáló medvével