Die Presse (diepresse.com)
A konzervatív osztrák napilapban Magyarország Kelet-Európa Olaszországa című cikkében foglalkozik azzal, hogy már a külföldi hitelbiztosítókat is zavarja a hazai csődök nagy száma.
A hitelbiztosítás jó üzlet, mert általában bevételük kis részét kénytelenek káreseményekre fordítani, ez az arány a Coface-nél világméretekben 49 százalék, ami jónak számít. Egészen más a helyzet Magyarországon, ahol az előző évben, mint az idén is, a fenti kvóta meghaladta a 100 százalékot. Másként kifejezve: a váratlan hitelkövetelések Magyarországon lényegesen magasabbak, mint a beszedett díjak.
-Magyarország Kelet-Európa Olaszországa – fogalmazott Martina Dobringer, a Coface Austria vezetője. A gazdasági keretfeltételek Magyarországot kritikus piaccá tették. Az évente megjelenő ország-kockázati kézikönyvben az áll, hogy a tavalyi évben a budapesti kormány által elfogadott megszorító intézkedések komoly kockázatot jelentenek a vállalkozók számára.
Konkrétan említik az áfa 15-ről 20 százalékra emelését, ez jelentősen csökkentette a magánszemélyek fogyasztását, ami elsősorban a belső piacra termelő cégeket károsítja. Példaként említik a megrendült ingatlanpiacot, melynek következtében egyre több cég jut csődbe. A tavalyi évben 9575 csődöt regisztráltak, ez 18 százalékos növekedést jelentett 2005-höz képest. Ezzel Magyarország vezeti a közép- és kelet-európai csődstatisztikát. Összehasonlításul: Ausztriában tavaly 6700 cég ment tönkre.
Ennél azonban vélhetően sokkal több cég fizetésképtelen Magyarországon. Kelet-Európában számos csődközeli vállalat még nem szerepel a statisztikákban – nyilatkozta Dobringer. A csődgondnokokat olyannyira túlterheli a munka, hogy gyakran formális hibákra hivatkozva visszaküldik a bejelentéseket a vállalkozásokhoz, hogy a kiegészítéssel is időt nyerjenek. Ezeket a csődhelyzeteket nem tartalmazzák a statisztikák. Lengyelországban például hivatalosan 576 csődöt tartanak nyílván, ami a valóságban a tízszeresét is elérheti.
Der Spiegel (spiegel.de)
A baloldali hírmagazin Gysi úgy véli, a Tornadók bevetése sérti az alkotmányt című írásában arról tudósít, hogy a német alkotmánybíróság megkezdte a Baloldali Párt–PDS beadványának tárgyalását.
A Tornado típusú felderítőgépek dél-afganisztáni bevetése – a Luftwaffe az amerikaiak Enduring Freedom fedőnevű hadműveletét támogatja –, ellentétes a német és a nemzetközi joggal – nyilatkozta Gregor Gysi, pártja Bundestag-frakciójának vezetője a karlsruhei meghallgatás elején.
A beadvány azon alapul, hogy a világméretű béketeremtő akciókkal „lopakodva” átírják az alapszerződést, ezáltal megsértik a Bundestag jogait, hiszen a NATO továbbfejlesztése nincs összhangban az 1955-ös belépéskor a Bundestag által elfogadott német törvénnyel.
-A 2007-es NATO már nem azonos az 1955-ös NATO-val– nyilatkozta Gysi.
A szövetségi kormány azzal érvel, hogy nem a NATO, hanem a biztonságpolitikai környezet változott. 2001 óta a nemzetközi terrorizmus és az instabil államok problémái is a NATO kihívásai közé tartoznakm- érvelt a Reinhard Silberberg külügyminisztériumi államtitkár. A szervezet célja továbbra is a béke és biztonság garantálása. A szövetségi kormány számára elsődleges célnak számít a politikai cselekvőképesség megőrzése. Vasárnap óta hat Tornado gép járőrözik Afganisztánban.
Az alkotmánybírósági meghallgatás különös színjátékkal kezdődött: a PDS képviselői jelentős késéssel érkeztek az ülésterembe, mint mondták, tévedésből egy másik teremben várakoztak.
Magyar Péter lelepleződött - ezt gondolják az emberek a gyalázkodó diszkópolitikusról