Cser-Palkovics András sajtótájékoztatóján arra hívta fel a figyelmet, hogy az utóbbi időben a kormány kommunikációs csapatába a reklámszakmából öt embert vettek fel, akiknek a bére évente 53,5 millió forintos kiadást jelent, bár a kabinet szerint így is jóval kevesebbet keresnek, mint az üzleti szférában.
A Fidesz helyettes szóvivője szerint ezért felvetődik a kérdés, hogy vajon miért éri meg ezeknek az embereknek kevesebb pénzért dolgozni. Szerinte ennek csak egy oka lehet: az, hogy a korábban őket foglalkoztató cégek állami megbízásokat, támogatásokat kapnak.
A Fidesz ezért arra szólítja fel a kancelláriaminisztert, hogy adjon világos választ, mennyi állami megbízást, állami támogatást kapnak, kaptak ezek a cégek, milyen pályázatokat nyertek meg – mondta.
Cser-Palkovics emlékeztetett arra, hogy korábban Szijjártó Péter a parlamentben már kérdezte erről Szilvásy Györgyöt, aki azonban nem adott egyértelmű választ. Szerinte ezzel is csak a gyanút erősítette a kancelláriaminiszter.
A politikus ennek kapcsán arra is kitért, hogy a fideszes képviselők gyakran nem kapnak konkrét, egyértelmű választ írásbeli kérdéseikre, ezért ezt az ügyet a házbizottságban is felvetik majd.
A Fidesz nézzen bele az üvegzsebbe
A Kormányszóvivői Iroda a Fidesz helyettes szóvivőjének kérdéseire közölte, hogy a Cser-Palkovics András által kért adatok az üvegzsebtörvénynek köszönhetően nyilvánosak. Hozzátették: a miniszterelnöki kabinetben dolgozó új vezetők korábbi munkáltatói semmiféle előnyt nem élveznek, ugyanakkor nem is büntethetők azért, mert munkatársaik ma a közszférában dolgoznak. A közlemény szerint ezek a cégek ugyanúgy indulhatnak közbeszerzési eljárásokon, a pályázatok nyertese az a cég lehet, amelyik összességében a lehető legjobb ajánlatot nyújtja be.
A Kormányszóvivői Iroda szerint a Fidesz helyettes szóvivőjének szavaiból az derül ki, hogy szerintük a magánszférából egy sikeres ember csak akkor válthat az államigazgatásba, ha a háttérben titkos pénzügyi megállapodások vannak.
A kormány tapasztalata ezzel szemben az, hogy „egyre több, a magánszférában már bizonyított, sikeres ember hajlandó – szakmai kihívásból, hazaszeretetből – csatlakozni ahhoz a nagy munkához, amely Magyarország versenyképesebbé, sikeresebbé tételéhez szükséges„– áll a közleményben.
(MTI)
Júniustól fizet a MÁV a késések után