Több hónapos előkészítés, számos egyeztetés után januárban írta alá az öt parlamenti párt az e-befogadás eseti bizottság megalakításáról szóló határozati javaslatot. Ez a tény önmagában, az ismert politikai légkörben jelentős sikernek nevezhető – mondta a Magyar Nemzet kérdésére Kalmár István, a leendő bizottság egyik titkára. A második siker az volt, hogy szintén ötpárti egyetértéssel létrejött két országgyűlési határozattervezet: az egyik megerősíti a parlament elkötelezettségét az információs társadalom hazai fejlesztése érdekében, míg a másik létrehozza magát az eseti bizottságot.
A gazdasági és informatikai bizottság egyhangúlag fogadta el a javaslatokat, és azt a parlament tárgysorozatába is vette március 31-én. A ház elé még nem került, nyilvánvalóan az ismert kormányátalakítás miatt. Kalmár István azt reméli: a TITAN program (Tréningkeretprogram az információs társadalom alkalmazkodóképességének növelésére), amely hasonló célokat tűzött ki maga elé, az e-befogadás eseti bizottság keretein belül jól működtethető majd, valamint hogy ez az újabb ötpárti elköteleződés meggyorsítja az eseti bizottság parlamenti elfogadását. Erre azért is van remény, mert Bajnai Gordon gazdasági és nemzeti fejlesztési miniszter jelezte, hogy az Új Magyarország Fejlesztési Tervben még ebben az évben tízmilliárdos nagyságrendű forrás áll a program támogatására.
Éppen amiatt írta alá a TITAN programot a Fidesz és a KDNP is, mert a program az e-Befogadás keretein belül fog működni – állította Kalmár István.
Miként korábban beszámoltunk róla, Nyitrai Zsolt, a Fidesz szakpolitikusa az aláírás után azt mondta, hogy létrehoznak egy eseti bizottságot az e-befogadás felügyeletére, amely koordinálja a TITAN programot is. Az eseti bizottság pedig a garanciája lehet annak – állítja Kalmár István –, hogy a programban piacsemleges szoftvermegoldások elterjedését támogassák Magyarországon.
Megfosztották mandátumától Fekete-Győr Andrást