A fővárosnál maradnak az óbudai szakrendelők

Egyelőre minden marad a régiben a III. kerületi szakrendelők ügyében. A kerületi képviselő-testület ugyanis megsemmisítette korábbi határozatát, s nem veszi át a fővárosi önkormányzattól az eddig elhanyagolt járóbeteg-szakellátást. Ezáltal meghiúsult a baloldal azon kezdeményezése is, hogy külső befektetőt vonjanak be a szakrendelők működtetésébe.

2001. 11. 30. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Óbuda-Békásmegyer önkormányzata nem privatizálja a járóbeteg-szakellátást, s egyelőre minden marad a régiben – nyilatkozta lapunknak Tarlós István, a III. kerület polgármestere. Elmondta: a képviselő-testület legutóbbi ülésén elvetette a helyi MSZP-frakció korábbi javaslatát arról, hogy a fővárosi üzemeltetésű rendelők átvételével egy időben külső befektetőt vonjanak be. Ugyanakkor a képviselők nem támogatták a polgármester és Gusztonyi Ágnes, a Szent Margit Kórház főigazgatójának közös előterjesztését sem, hogy az önkormányzat önállóan vállalja a Vörösvári úti és a békásmegyeri Csobánka téri szakrendelők üzemeltetését. Tarlós István szerint a 12 milliárd forintos költségvetésből gazdálkodó kerületnek nem jelentene túlzott terhet az intézmények átvétele. Hozzátette: a rendelők siralmas állapotáért a fővárosi önkormányzat a felelős, ám a kerületi polgárok érdekében mindenképpen át kellene venni a feladatot. Számítások szerint első évben 250 millió forintot kellene elkülöníteni, azt követően évente nyolcvanmillió forintba kerülne a fenntartás.
Az óbudai polgári pártok azért nem támogatták külső befektetők bevonását, mert attól tartottak, hogy ez a lakossági ellátást és az orvosok állását veszélyeztetné. Tarlós István a képviselő-testület frakcióival a következő hónapokban tovább egyeztet a járóbeteg-ellátás jövőjéről.
Bús Balázs, a kerületi Fidesz frakcióvezetője szerint a baloldal nem a kerület, hanem egy befektető érdekét képviseli. A politikus szerint ugyanakkor feltétlenül szükséges lenne a szakellátás működtetését átvenni a fővárostól, amely folyamatosan alulfinanszírozza azt.
Márkus András önkormányzati képviselő, a III. kerületi MSZP elnöke úgy fogalmazott: egyéves huzakodás „eredménye” a most kialakult patthelyzet. Szerinte a polgári pártok számadatai félrevezetőek, ugyanis 250 millió forintból csak a jelenlegi állapot tartható fenn. A fővárosi kezelésű rendelők fejlesztéséhez, elavult eszközparkjának cseréjéhez sok száz millió forint kell. Úgy véli, hogy nemcsak az épületekre kellene költeni, hanem a jelenlegi önkormányzati egészségügyi szolgálat mellett egy új menedzsmentet is fel kellene állítani. Ilyen nagymértékű beruházásra az önkormányzat képtelen, ellenkező esetben akár csődbe is juthatna a kerület. A képviselő hozzátette: az ügyet a Fidesz terelte politikai síkra, hiszen korábbi népszavazási kezdeményezésével csak zsarolta a baloldali képviselőket. – Az MSZP-frakció támogatta volna a referendumot, ám a fideszesek végül visszavonták javaslatukat. Mi továbbra is tárgyalni akarunk – húzta alá.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.