Legutóbb, tavaly februárban az Átrium mozi zárt be, amelynek épületét a tervek szerint képtárrá alakítaná a fővárosi önkormányzat. A meglévő tradicionális mozik megtartása érdekében interpellációt intézett Bánovics Tamás MIÉP-es fővárosi képviselő Schiffer János főpolgármester-helyetteshez, aki válaszában elmondta, hogy a mozik látogatottsága az 1995-ös „mélyponthoz” képest 60 százalékkal nőtt tavaly. Az Átrium mozival kapcsolatban Bánovics Tamás megoldhatatlannak tartja, hogy épületét képtárrá alakítsák, mivel szerinte az lehetetlen. – Egy képzőművészeti alkotások tárhelyének természetes fényre, megvilágításra lenne szüksége, amely a mozi épületében megvalósíthatatlan. Már csak azért is – tette hozzá –, mert az épület műemléki védettséget élvez, így átépítése elképzelhetetlen. A politikus ezért azt javasolja, hogy a főváros vagy tartsa fenn továbbra is moziként, vagy színházként hasznosítsa.
Schiffer János úgy vélekedett, hogy filmszínházként semmiképp nem lehet működtetni az Átriumot, mert a modern technikai igényeket csak úgy tudnák kiszolgálni, ha hozzányúlnának az épület eredeti architektúrájához. Egyet azonban leszögezett: az Átrium helyiségét csak kulturális célra lehet hasznosítani. A többi, úgymond hagyományos moziról kifejtette: a régi, egytermes budapesti filmszínházak többségét 1996 előtt zárták be, a multiplexek megjelenése előtt. Akkoriban a videózás elterjedése és a kereskedelmi tévécsatornák megjelenése indokolta a bezárásokat, mert a mozik többsége gazdaságilag ellehetetlenült. Míg 1994-ben 43 egytermes mozi volt a fővárosban, jelenleg csak a multiplex mozik termei is meghaladják a 80-at. A sikerfilmeket forgalmazó piac 80 százalékát kézben tartó amerikai tőkeérdekeltségű cégek – InterCom, UIP Dunafilm – a jelenlegi körülmények között csak a multiplexek számára adnak indulókópiákat. Schiffer János ehhez hozzátette azt is, hogy premierfilmek hiányában a hagyományos mozik ma nem versenyképesek.
Feldmáyer Sándor, a fővárosi önkormányzat tulajdonában lévő Budapestfilm Rt. igazgatóhelyettese lapunk megkeresésére elmondta: a részvénytársaság kilenc multiplexből kettőnek az üzemeltetője, a Mammut üzletházban lévőnek és a felújított Corvin mozinak. A hagyományos, egytermes mozik mindegyike art, amelyek felearányban vetítenek művész- és kommersz filmeket. Elárulta azt is, hogy manapság egy művészmozit állami és egyéb alapítványi támogatások nélkül nem lehetne fenntartani. Feldmáyer Sándor szerint a jövőben nem várható újabb mozibezárás Budapesten.
Az Építési és Közlekedési Minisztérium feljelentést tett a Partizán videója miatt