Fizettek a voksért az ifjú szocialisták?

Négyezer forintot fizettek ki diákmunka-vállalóknak azért, hogy más nevével visszaélve Gál Angelikára, a Vas Megyei Közgyűlés MSZP-s képviselőjére voksoljanak a Fiatal Baloldal – Ifjú Szocialisták Vas megyei elnökválasztásán – állítja egy érintett. Az ügyben magánokirat-hamisítás gyanújával indult eljárás – tudtuk meg.

2003. 10. 29. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Szalai Ferenc, a Vas megyei rendőrkapitányság szóvivője kérdésünkre megerősítette lapunk információját, amely szerint magánokirat-hamisítás megalapozott gyanúja miatt indult nyomozás az ügyben. Úgy tudjuk, Vas megyei, illetve szombathelyi szocialista politikusok arra próbáltak rávenni fiatalokat, hogy az általuk megnevezett elnökjelöltre szavazzanak mások nevében Kőszegen, a Fiatal Baloldal – Ifjú Szocialisták (Fibisz) alakuló ülésén. Mindezért a lapunk birtokába került, közjegyzőnél hitelesített tanúvallomás szerint négyezer forintot fizettek a szavazásra egyébként nem jogosult embereknek. Az utasítás az volt, hogy a lefizetett személyek Gál Angelikára voksoljanak, aki egyébként a Vas Megyei Közgyűlés MSZP-s képviselője. A szavazásra felkért emberek egy részének a sikkasztási botrányba keveredett Rébusz Iskolaszövetkezet adott korábban munkát, az így kialakított kapcsolatból szerzett ismertség alapján szállították őket a szombathelyi ifjúsági központ elől busszal Kőszegre, a szavazás helyszínére.
*
A fiatalok Horváth György MSZP-s önkormányzati képviselő, a szocialisták városi elnöke által mostanáig vezetett művelődési központban kapták meg először az utasításokat, amelyeket a birtokunkban lévő közjegyzői okirat szerint később Kőszegen is elismételtek nekik. A Fibisz-elnök-választás és alakuló ülés levezető elnöke Czeglédy Csaba volt, akit adócsalás, folytatólag elkövetett magánokirat-hamisítás és számviteli rend megsértése miatt ítéltek el jogerősen nyáron a Rébusz-ügyben (lásd keretes írásunkat).
Lapunk megkeresésére Czeglédy azt mondta: most hall először a rendőrségi nyomozásról. Kérdésünkre kizártnak tartotta, hogy bármilyen törvénytelenség történt volna az ülésen, amelyre – mint mondta – azért hívták meg levezető elnöknek, mert több társadalmi szervezettel is jó kapcsolatban áll. Hozzátette: a politikából 2002-ben kivonult.
Szabó Gábor volt fideszes polgármester, szombathelyi önkormányzati képviselő viszont a Magyar Nemzetnek nyilatkozva úgy vélekedett, hogy Czeglédy nem vonult ki teljesen a politikából, hiszen jegyzőkönyvekkel bizonyítható, hogy több politikai eseményen is jelen volt. Például a polgármesteri hivatal átadás-átvételének jogi procedúrájánál az MSZP delegáltjaként volt ott, korábban pedig komoly szerepet vállalt Ipkovich György (MSZP) szombathelyi polgármester kampányában.
***
Elítélt képviselő.
A Czeglédy Csaba szombathelyi MSZP-s önkormányzati képviselő által vezetett Rébusz Iskolaszövetkezet 1998-ban és 1999-ben fiktív költségszámlákkal próbálta igazolni, hogy több millió forintot fizetett ki a teljesen nyilvános és ingyenesen elérhető szövetkezeti, illetve társasági törvény szövegéért. Mint azt megírtuk, az ügyészség az adónyomozók feljelentése alapján ötrendbeli bűncselekmény elkövetésével vádolta az egykori képviselőt, aki az ország egyik legnagyobb iskolaszövetkezetének számító Rébusznak volt az elnöke. Nyáron a bíróság folytatólag elkövetett magánokirat-hamisítás és számviteli rend megsértése miatt ítélte el jogerősen.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.