Várhatóan nem fizet osztalékot a Brau Union Hungária Rt., mivel a társaság igazgatósága nem javasolja a nyereség felosztását és kifizetését. A sörgyártó cég részvényesi struktúrája nem túl bonyolult, hiszen 0,9 százaléknyi kisrészvényese van a cégnek, 93,2 százaléknyi tulajdoni hányaddal viszont tavaly október 15. óta a Heineken NV és a Heineken International BV rendelkezik, így a közgyűlésen minden valószínűség szerint a többségi tulajdonos akarata fog dönteni.
A Brau Rt. a 2003. évet 2,694 milliárd forintos adózott nyereséggel zárta. Az igazgatóság azt javasolja, hogy az eredmény teljes egészében az eredménytartalékba kerüljön. A társaság tavaly a tőzsdén forgó elsőbbségi részvényekre 17 százalékos, azaz részvényenként 510 forintos osztalékot fizetett, a törzsrészvényekre és a dolgozói részvényekre pedig 16 százalék volt az osztalék mértéke. A Brau 2002. évi mérleg szerinti nyeresége 1,514 milliárd forint volt. A 2003. évi nyereség felosztásáról a társaság április 22-re összehívott közgyűlése határoz. A napirenden a tavalyi beszámolók elfogadásán túl felügyelőbizottsági tagok választása és alapszabály-módosítás is szerepel, továbbá elfogadják a társaság 2004. évi tervét.
Szakértők szerint a részvényesi találkozón a Tőzsdei Egyéni Befektetők Érdekvédelmi Szövetsége (TEBÉSZ), illetve az általuk képviselt kisrészvényesek mindent meg fognak tenni annak érdekében, hogy a közgyűlést érvénytelenítsék. A napokban több döntés is született a Brau-ügyben. Egyrészt a cégbíróság elutasította a kisrészvényesek rendkívüli közgyűlést összehívó javaslatát, másrészt a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete is megszüntette az eljárást az Amstel–Brau Union-ügyben. A TEBÉSZ csütörtökön újabb két pert indított a PSZÁF ellen, és közölte, hogy további eljárásokat kezdeményez annak érdekében, hogy kiderüljön, milyen hibákat vétett a felügyelet.

Nem sokkal a szülés előtt autóbalesetet szenvedett egy kismama – videó