Már most intenzív lobbizás folyik a színfalak mögött a legértékesebb szakterületek után: a majdani biztosok egy része konkrét elképzelésekkel vág neki Brüsszelnek (azaz nagyon is jól tudja, hogy a jövőben milyen poszton szeretne tevékenykedni), egy részük pedig a jelek szerint kivár, illetve egyelőre nem fedi fel a kártyáit.
Az egyik legnagyobb kérdés, hogy lesz-e gazdasági szuperbiztosi pozíció, amelyre a németeknek már meg is van a jelöltjük Günter Verheugen személyében. Barrosónak nem tetszik az elképzelés, és a legutóbbi hírek szerint „csupán” egy ipari tárcát ajánlott fel az eddigi bővítési biztosnak. A franciák a versenypolitikai portfóliót szeretnék megcsípni Jacques Barrot eddigi regionális biztosnak, már csak azért is, mert Párizs korábban többször konfliktusba került a tárca eddigi vezetőjével, az olasz Mario Montival.
Szintén valamilyen gazdasági szakterületre (például a kereskedelemre) hajtanak a britek, akik Peter Mandelsont (Tony Blair brit kormányfő bizalmasát, északír ügyekért felelős volt minisztert) delegálják a testületbe. A humanitárius ügyek és a fejlesztéspolitika felügyeletére egyaránt pályázik Benita Ferrero-Waldner osztrák és Louis Michel belga külügyminiszter is. Vladimír Spidla távozó cseh miniszterelnök állítólag megelégedne a bel- és igazságügyek, a bővítés vagy a közlekedés irányításával. Ez utóbbira hajt egyébként Neelie Kroes volt holland közlekedési miniszter is.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban