Több fronton indul harc a mobiltelefont használók számának növelése érdekében, a piacról korábban azt nyilatkozták az elemzők, hogy lassan-lassan beszűkül, a szolgáltatók már csak az ázsiai és az afrikai piacokban bíznak. Az európai és amerikai felhasználók száma minimális ütemben növekszik, viszont a szolgáltatáshoz adott, egyéb igényeket kielégítő lehetőségek tárháza korlátlan. Látszik ez abból is, hogy a világ legnagyobb szolgáltatói (T-Mobile, Vodafone) évről évre egyre jobb gazdálkodási adatokkal rukkolnak elő.
A Nemzeti Hírközlési Hatóság júliusi adatai szerint jelenleg a magyar lakosság közel 82 százaléka rendelkezik mobiltelefon-előfizetéssel. Ez összesen 8,260 millió felhasználót jelent az országban, mely több mint tízszázalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Az előfizetők háromnegyede feltöltőkártyás előfizetéssel rendelkezik.
Az index.hu a kártyás szolgáltatások felmérésére vállalkozott, így tanulmányából az tűnt ki, hogy a T-Mobile Egyenlítő és Nap csomagjaiban nincs jelentős különbség hálózaton belüli és kívüli hívások esetében. A Nap csomagnál alig hat forint a különbség, ráadásul egész napra egy tarifa vonatkozik. Az Egyenlítő csomag egyáltalán nem tesz különbséget hálózaton belüli és kívüli hívások között, ráadásul a csúcsidő lejárta után negyven százalékkal olcsóbban beszélhetünk, éjszaka meg alig harminc forintért percenként.
Az internetes lap szerint a Pannon GSM Happy díjcsomagját nem a csúcsidős beszélgetésekre találták ki, ez a tarifa főként azoknak lehet jó választás, akik nap- közben nem, vagy csak ritkán beszélgetnek. Délután hattól azonban 19 forintért telefonálhatnak azok, akik ezt a konstrukciót választották, ez a Vodafone Vitamax City mellett a legalacsonyabb percdíjat jelenti az egész mezőnyben. A T-Mobile Domino csomagjával este tíz után éjszakai tarifa kódnév alatt, 15 forintos perdíjakért beszélhetünk, de csak a hálózaton belül.
A Vodafone szolgáltatásait tekintve a Vitamax Uno és Duo csomagjában nincs csúcsidő, ahogy kedvezményes időszakkal sem találkozhatunk, egyetlen tarifa vonatkozik az egész napra. A Duo csomag használata azoknak éri meg igazán, akik sokat beszélnek mobiljukon – írta az index.hu. Meglepő újdonságokkal rukkoltak ki eddig a mobiltelefon-készülékeket gyártók. A Strategy Analytics piacelemző cég szerint idén újból rekordévet zárhatnak majd, a társaságok mindent megtesznek annak érdekében, hogy a várakozási igényeket kielégítsék.
A SonyEricsson (SE) három új készülékkel próbál hódítani, az S700, valamint a K700 mellett piacra dobják a P900 frissített változatát, a P910i-t is. Az S700-as készülékben van egy digitális fényképezőgép, mely 1280x90 pixeles képet is képes készíteni. Az S700 legfeltűnőbb tulajdonsága, hogy a Motorola V80 típusához hasonlóan a billentyűzethez a felső rész elfordításával lehet hozzáférni. A K700 jelű mobil viszont a T610 frissített változata, ami mindent tud, amit egy ma már középkategóriájú kamerás készüléknek tudnia kell.
A Nokia a SonyEricssonnál nagyobb lendülettel ugrott idén neki a piacnak, volt is miért aggódnia a finn cégnek, hiszen minden kimutatás azt jelezte, hogy a japán– svéd SE tavaly több készüléket adott el, mint a Nokia.
A finn gyártó, a Hannoveri CeBiten mutatta be az idei évre gyártott okos telefonját, a 7610-es jelűt. Erre az évre tartogatja még a 9500-as és a 9300-as kisméretű kommunikátorokat is.
Az ősszel piacra dobott 7610 típus a 3650-es korát idézi amellett, hogy a készülék jóval több funkciót lát el, mint öregecske testvére. A 118 grammos készülék 176x208 pixel felbontású kijelzőt kapott, 65 ezer színárnyalat megjelenítésére alkalmas.
A Nokia 7610-es újdonsága az 1 megapixel felbontású digitális kamera, ezzel már 1152x864 pixel méretű fotókat lehet készíteni. Mozgóképfelvétel esetében tízperces, hangot is tartalmazó anyagot rögzíthetünk 174x144 vagy 128x96 pixeles felbontásban.
Az internetes funkciók (integrált e-mail kliens, valamint wapböngésző) mellett a készülék háromórás beszélgetési és négy-öt napos készenléti időre képes.
Megrongálódott a tatai híd