Napi sajtószemle

2004. 11. 27. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

European Voice

Az Európai Unióra szakosodott független hetilap Kovács László és Jacques Barrot uniós biztosról írt maró gúnnyal átitatott cikket, amely így kezdődik: „A Budapest Business Journal szépen üdvözli e heti számában Magyarország új európai biztosát, Kovács Lászlót, aki az adó- és vámügyeket kapta meg, miután visszautasították az energiatárcából: »Elmondtuk már, hogy kommunista múltja túlzottan beszennyezi, felettébb nem ismeri a fontos kérdéseket, és egyszerűen túl öreg« – írja a lap, amely ebben reményt lát: »Ha valami olyan homályos dologra kerül a sor, mint az adók, Kovács tapasztalatlansága előnyt jelenthet. Ha egy tagállam adókivetési rendszere Kovács felfogóképességéhez mérten túl bonyolult, akkor nyilván a rendszert egyszerűsíteni kell.« A lap ezt írja Kovács múltjáról: „Mint szintén egykori kommunistának, Barrosónak tudnia kell, hogy az ilyenfajta meggyőződéseket le lehet vetkőzni. De Kovács esetében ez valóságos sztriptízzel ért fel. Magyarországon 1955–75-ben a KISZ Központi Bizottságának tagja volt, és életrajza szerint 1975 és 1986 között »a Magyar Szocialista Munkáspárt külügyi osztályában töltött be különféle tisztségeket«. 1969–71-ben Prágában dolgozott, ahol láthatta és nyilván megtapsolhatta a szocialista rend visszatértét az egy évvel korábbi prágai tavasz után. A parlamenti szocialisták »hamisként« és »mocskolódásként« ítélték el Kovácsnak azt a fotóját, amelyen régi, kommunista kori egyenruhában feszített. Amennyire tudom, lehet, hogy a »hamis« megállja a helyét, de nem értem a »mocskolódást«. Ha valaki
25 éven át pap volt, igazán nehéz mocskolódásnak nevezni azt, ha reverendában ábrázolják. Ha Kovácsot megtiszteljük azzal a feltételezéssel, hogy elhisszük, valóban hitt a kommunizmus eszméiben, amikor azokat szolgálta, legalábbis a hatvanas és hetvenes években, akkor miféle szégyen lehet az, ha időnként felölti hozzá a megfelelő ruhát?”

Telepolis

A német internetes lap arról ír, hogy míg a magyar parlament az Irakban szolgálatot teljesítő magyar katonák hazahozataláról szavazott, Gyurcsány megtalálta a módját, hogy a parlament akaratát megkerülje azzal, hogy a NATO missziójába küld katonákat, amihez nem kell parlamenti jóváhagyás.
A rendőrállammá vált Magyarország Gyurcsány vezetésével éppen olyan pudlija az új világrendnek, mint amilyen pincsikutyája volt a Szovjetuniónak, azzal a különbséggel, hogy míg a korábbi függőség politikai, a mai elsősorban gazdasági természetű.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.