European Voice
Az Európai Unióra szakosodott független hetilap Kovács László és Jacques Barrot uniós biztosról írt maró gúnnyal átitatott cikket, amely így kezdődik: „A Budapest Business Journal szépen üdvözli e heti számában Magyarország új európai biztosát, Kovács Lászlót, aki az adó- és vámügyeket kapta meg, miután visszautasították az energiatárcából: »Elmondtuk már, hogy kommunista múltja túlzottan beszennyezi, felettébb nem ismeri a fontos kérdéseket, és egyszerűen túl öreg« – írja a lap, amely ebben reményt lát: »Ha valami olyan homályos dologra kerül a sor, mint az adók, Kovács tapasztalatlansága előnyt jelenthet. Ha egy tagállam adókivetési rendszere Kovács felfogóképességéhez mérten túl bonyolult, akkor nyilván a rendszert egyszerűsíteni kell.« A lap ezt írja Kovács múltjáról: „Mint szintén egykori kommunistának, Barrosónak tudnia kell, hogy az ilyenfajta meggyőződéseket le lehet vetkőzni. De Kovács esetében ez valóságos sztriptízzel ért fel. Magyarországon 1955–75-ben a KISZ Központi Bizottságának tagja volt, és életrajza szerint 1975 és 1986 között »a Magyar Szocialista Munkáspárt külügyi osztályában töltött be különféle tisztségeket«. 1969–71-ben Prágában dolgozott, ahol láthatta és nyilván megtapsolhatta a szocialista rend visszatértét az egy évvel korábbi prágai tavasz után. A parlamenti szocialisták »hamisként« és »mocskolódásként« ítélték el Kovácsnak azt a fotóját, amelyen régi, kommunista kori egyenruhában feszített. Amennyire tudom, lehet, hogy a »hamis« megállja a helyét, de nem értem a »mocskolódást«. Ha valaki
25 éven át pap volt, igazán nehéz mocskolódásnak nevezni azt, ha reverendában ábrázolják. Ha Kovácsot megtiszteljük azzal a feltételezéssel, hogy elhisszük, valóban hitt a kommunizmus eszméiben, amikor azokat szolgálta, legalábbis a hatvanas és hetvenes években, akkor miféle szégyen lehet az, ha időnként felölti hozzá a megfelelő ruhát?”
Telepolis
A német internetes lap arról ír, hogy míg a magyar parlament az Irakban szolgálatot teljesítő magyar katonák hazahozataláról szavazott, Gyurcsány megtalálta a módját, hogy a parlament akaratát megkerülje azzal, hogy a NATO missziójába küld katonákat, amihez nem kell parlamenti jóváhagyás.
A rendőrállammá vált Magyarország Gyurcsány vezetésével éppen olyan pudlija az új világrendnek, mint amilyen pincsikutyája volt a Szovjetuniónak, azzal a különbséggel, hogy míg a korábbi függőség politikai, a mai elsősorban gazdasági természetű.

Az egész internet Magyar Péteren röhög - mutatjuk a legjobb mémeket