Hallják meg végre a panaszunkat: húszéves, elavult gép- és eszközparkkal nem lehet hatékonyan dolgozni – mondta lapunknak Kósik Gyula, a felszámolás alatt álló nagyatádi konzervgyár igazgatója. Mint három hete megírtuk: felszámolás közben is üzemelhetne a 2,5 milliárd forintos banki adóssággal sújtott gyár, feltéve, hogy a szigetvári Schenk és Társa Kft. bérmunkamegbízással a segítségére siet. Ez utóbbival kapcsolatban Suchman Tamás, a Miniszterelnöki Hivatal politikai államtitkára is reményét fejezte ki, és lapunknak úgy fogalmazott: mindaddig folytatja a közvetítést, amíg nem rendeződik a nagy múltú gyár sorsa. Kósik Gyula gyárigazgatótól megtudtuk: várják a bérüzemeltető német cég ajánlatát, és tudni szeretnék, mit ajánl a Schenk és Társa Kft. A cég vezetői a hét közepén Nagyatádon azt ígérték, két hét múlva előállnak az ajánlatukkal. A felszámolás alatt álló cég esetében az ÁPV Rt.-re vár a döntés: elfogadja-e a bérüzemeltető ajánlatát.
Ez idő szerint 123 dolgozója van a nagyatádi gyárnak, jó részük kényszerszabadságon. A raktári készletet is értékesíteni kellene, de egyelőre erről sincs döntés. Kósik reménykedik az üzem talpon maradásában, egyszersmind türelmetlen is, mert mint mondta: nem várhat a kukorica és a zöldborsó feldolgozása.
*****
Vissza az államnak. A nagyatádi konzervgyárat tavaly márciusban adta vissza az államnak több mint kétmilliárd forint adóssággal a korábbi tulajdonosi kör, a Lajta-Hanság Rt., a Szombathelyi Tangazdaság Rt. és a Sárvári Mezőgazdasági Rt. A tulajdonjog azért szállt vissza az államra, mert a privatizáció során kapott 2,2 milliárd forint kedvezményes hitelt az új tulajdonosok a két év türelmi idő után nem tudták törleszteni a Magyar Fejlesztési Banknak.
Újabb osztrák útzár lehetetleníti el a magyar ingázókat