Die Presse
„A kormány az Audinak biztosított adókedvezményt háromszor veszi vissza”, nyilatkozott Gyurcsány Ferenc miniszterelnök „a szocialistákkal nem éppen ellenségesen szemben álló Népszabadság napilapnak”, írja a vezető osztrák lap. A lap részletesen ismerteti a háttérben álló törvénymódosítást, amelyet László Csaba volt pénzügyminiszter „nem igazán elegánsnak” nevezett. László hozzátette, az állam a törvénymódosítással a törvény szövegével él vissza, amelyhez foghatót a kommunista érában lehetett csak tapasztalni. Futó Péter, az MGYOSZ egyik elnöke hasonlóan felháborítónak találja azt a tényt, hogy az új adót kedvezményként álcázzák és visszamenő hatályú. Az elfogadásra kerülő törvény révén az államhoz mintegy százmilliárd forint folyhat be. Ezzel – idézi a cikk a Népszabadságot – annak sokszorosa jön vissza, mint amit a kormány az Audinak ad. Az írás végén rátér a nagy magyarországi cégek tulajdonviszonyaira: a Mol 79,8 százalékban, az OTP 75,3, a Richter 66,2, a Matáv 92,86 százaléka külföldi tulajdonban van. E négy cég a tőzsdeérték 83,9 százalékát képviseli.
PESTER LLOYD
A német nyelven kiadott budapesti újság ismerteti az „antiszemita közbeszéddel” foglalkozó legújabb kötetet, amelynek Gerő András történész a kiadója. A cikk címe: „Virulens antiszemitizmus Magyarországon”.
The Guardian
Stewart Purvis – aki azon független vizsgálóbizottság tagja volt, amely a BBC-nek az izraeli–palesztin konfliktusról készült tudósításait elemezte – a baloldali brit lapban arról ír, hogy miközben Izrael nagyjából elvesztette a libanoni Hezbollah ellen vívott PR-csatáját, nagy internetes offenzívát folytat a világ közvéleményének befolyásolására. Egy olyan különleges szoftvert fejlesztettek ki e célra, amelyet világszerte huszonötezren használnak és internetes szavazástól politikusok befolyásolásáig úgy tüntetik fel véleményüket, mintha azok egyéniek lennének. De nemegyszer lebuktak, mint például amikor arról kellett szavazni, hogy Nagy-Britanniában büntetőjogi kategóriává tegyék-e a holokauszttagadást, ugyanis a szavazás lezárása után érkezett külföldről sok szavazat a kriminalizálás mellett. Egy másik esetben pedig Charles Enderlint, egy ismert és nagy tiszteletnek örvendő francia tévés újságírót támadtak meg, miután Enderlin bemutatta azt, hogy az izraeli hadsereg miként ölte meg a 12 éves palesztin Hohammed al-Durát, amint édesapja a második intifáda idején meg akarta védeni életét. A riportert azzal vádolták, hogy meghamisította felvételeit. Cége, a France2 azonban bírósághoz fordult és az a múlt hónapban rágalmazás bűnében találta vétkesnek az internetes propagandahelyet.
Köcsögök, elküldtem őket a k.rva anyjukba, Dunába lökném az összeset - ez Magyar Péter véleménye a sajtóról