eu observer
Magyarország katasztrofálisan rossz, a legeslegutolsó helyen áll az euróövezeti csatlakozók sorában – írja az uniós ügyekre szakosodott hetilap.
The Guardian
Tegnap éjjel új front nyílt Párizsban az „angolszász kulturális imperializmus” ellen – számol be a baloldali brit lap arról, hogy megvalósul Jacques Chirac francia elnök régi álma, amely szerint „egy francia CNN” veszi fel majd a versenyt a BBC-vel és az amerikai, napi 24 órában sugárzó amerikai csatornákkal. A világot francia szemmel tekintő hírcsatorna éppen olyan nagyságú nézőszámot remél, mint az arab al-Dzsazíra tévéállomás angol nyelvű adása. A programot először franciául és angolul, majd pedig arabul és spanyolul sugározzák. A France 24 nevű csatorna műsorát 170 újságíró készíti (szemben a CNN négyezer újságírójával). A csatorna kifejezetten befolyásolni akarja a világpolitikát. Mark Owen, a francia tévé angol nyelvű híreinek főszerkesztője elmondta: amikor a nyári libanoni konfliktus idején Chirac francia elnök tűzszünetre szólította fel a harcoló feleket, az át sem lépte a BBC vagy a CNN érzékenységi küszöbét. Ha azonban eljutott volna a közvéleményhez, több ezer ember életét menthette volna meg. Félóránként tízperces híradás lesz. A France 24 – akárcsak az al-Dzsazíra angol adása – 75 millió nézőre számít – írja a baloldali brit lap.
*****
Iránban bejelentették, hogy mintegy harminc országból érkeznek értelmiségiek és kutatók: találkozójuk témája a holokauszt valódisága lesz. Tony Blair brit miniszterelnök szerint az ilyen konferencia megtartása „sokkoló, nevetséges és ostoba”. Irán válaszul meghívta Tony Blairt a tanácskozásra. A konferencia egyik panelje a náci haláltáborok befogadóképességét vitatja meg.
ASIA TIMES
„Ha valaki a múlt hónapban az amerikai neokonzervatív sajtót olvasta, arra gondolhat, hogy James Baker volt amerikai külügyminiszter jelenti a legnagyobb veszélyt az Egyesült Államokra és Izraelre Szaddám Husszein óta” – kezdődik a pánázsiai lap cikke arról, hogy Baker iraki tervét súlyos támadások érik neokon irányból, amiért a kivonulás mellett tette le a voksát. Sőt, a volt külügyminisztert már antiszemitizmussal is vádolják, mint ahogyan azt Frank Gaffney, a neokonzervatív biztonságpolitikai központ elnöke jelentette ki és Mark Steyn írta azt a Washington Times című napilapban. Gaffney szerint Baker zsidóellenessége „dokumentált” és ezért a térségben Izrael ellenségei nagyon szeretik őt. A neokonzervatív kiadványokban Bakert elsősorban azért támadják, mert Irán és Szíria felkérése az iraki konfliktus kisegítésében a „vereség” és a „megalkuvás” jele.
Összeverték a románok, mert magyar - videó