The New York Times
Kelet-Európa küszködik, hogy megtisztítsa állambiztonsági szolgálatait címmel a vezető amerikai lap azzal kezdi cikkét, hogy „a kommunizmusnak már vége, a demokrácia gyökeret vert a régi Varsói Szerződés országaiban, de a szovjet korszak biztonsági szolgálatai a berlini fal összeomlását követő csaknem két évtized után is libabőrössé teszik a térséget”. Az írás elsősorban a román titkosszolgálattal foglalkozik, említést téve a szolgálatok csehországi és lengyelországi megtisztításával, de a magyar helyzetet nem ismerteti.
n-tv
Az Európai Unió finn elnöksége további információt követel Olmert izraeli miniszterelnöktől az ország atomfegyvereiről tett kijelentését követően. Seppo Kaariainen finn védelmi miniszter, az uniós védelmi miniszteri tanács elnöke kijelentette: az EU igen alaposan figyelni fogja, hogy az izraeli nyilatkozat milyen reakciót vált ki a térségben. Olmertnek az atomfegyver-birtoklás beismerésével kapcsolatos nyilatkozata – ismerteti a német hírcsatorna – Izraelben dühkitörésekhez vezetett. Az ellenzék azzal vádolja a miniszterelnököt, hogy megsértette az évtizedek óta az ország atomarzenáljával kapcsolatban fenntartott kétértelműséget.
La Libre
A belga lap címoldalán hatalmas fotóval jelent meg, amelyen Ahmadinezsád iráni elnök egy anticionista rabbival vált csókot a teheráni holokausztkonferencián, Antiszemitizmus: Iránt hevesen bírálják felirat alatt. A lap a konferenciáról írt három elítélő cikkének egyikében szó szerint ismerteti az iráni elnök szavait: „Amikor azt mondom, hogy ez a rezsim el fog tűnni, azt fejezem ki, ami az emberek szívén fekszik. A cionista hálózatok sokat támadtak. De ahogyan a Szovjetunió eltűnt, a cionista rezsim is hamarosan eltűnik… A holokauszt mára a nagyhatalmak bálványává vált.” A lap vezércikkében is elítéli a konferenciát, amelynek, mint írja, egy belga–olasz résztvevője is van.
New Europe
Az olasz parlament beleegyezett abba, hogy átszámolják az áprilisi olasz választások 700 ezer üres vagy érvénytelen szavazócéduláját – ismerteti az ügy újabb fordulatát az unióra szakosodott hetilap. Egy újságíró szerint a választásokat igen kis arányban elvesztő Berlusconi-kormány csalt.
The Guardian
A botswanai bíróság úgy döntött, hogy az ország kormánya által a Kalahári-sivatagból elűzött busmanok visszatérhetnek őseik földjére. A baloldali brit lap hangsúlyozza, hogy a busmanok évezredek óta a Kalahári-sivatagban éltek, ahonnan a gyémántbányászat miatt szorították ki őket. A botswanai kormány szerint a busmanok életstílusa annyira megváltozott, hogy már nem valók a sivatagba. Jelenleg menekülttáborokban tengetik életüket.
Teljesen máshogyan beszél nyilvánosan és a magánbeszélgetéseiben Magyar Péter a nyugdíjasokról