Ma várható a DNS-eredmény

Bár a sajtó egy része tegnapra jósolta, az ügyészség várhatóan csak ma kapja meg a DNS-vizsgálat eredményét a Múzeum körúti erőszak ügyében. Az egybehangzó értesülések szerint a szakértői vélemények a gyanúsított rendőrök ártatlanságát igazolják. E. Zsanett jogi képviselője, Tuza Péter úgy véli, ki kell vizsgálni a kiszivárogtatást, s hivatali visszaélés miatt akár büntetőeljárás is elrendelhető.

2007. 06. 13. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Népszabadság tegnap közreadott értesülése szerint a szakértői intézet befejezte azt a DNS-vizsgálatot, amelynek eredménye bizonyítékként szolgálhat a 21 éves E. Zsanett megerőszakolásával összefüggő büntetőügyben. Az eredményből levonható következtetések azoknak a rendőröknek az álláspontját erősítik meg, akik tagadták, hogy megerőszakolták volna a lányt. A szakértői intézet tegnapra ígérte a DNS-vizsgálat eredményét – tette hozzá a szerző. A cikk magyarázatot adott arra is, miért nyúlt ilyen hosszúra a vizsgálat: forrásaik szerint ennek az volt az oka, hogy az intézet „nem kapott kellő mennyiségű és minőségű mintát”. Mint írták, „ennek ellenére” is le lehetett vonni következtetéseket, s ezek a rendőrök által elmondottakat igazolták.
A Stop.hu internetes portál tegnap meg nem erősített ügyészségi információkra hivatkozva azt írta: „a vizsgálatban hat, különböző DNS-mintát találtak E. Zsanett ruháján, ám ezek közül egyik sem a megvádolt rendőröktől származik”. Ezenkívül még két bulvárlap is ugyanazokat az információkat tette közzé, mint a fent említett két orgánum.
Mindezekkel szemben Morvai Attila, a Fővárosi Főügyészség szóvivője lapunk érdeklődésére közölte: nem érkezett meg a DNS-minta a nyomozó ügyészségre. Úgy tudjuk, ez mára várható. A sértett jogi képviselője, Tuza Péter sem kapott a vizsgálati eredményből. A sajtóban megjelent információkról elmondta: ha azok igaznak bizonyulnak, akkor a kiszivárogtatást ki kell vizsgálni. – Ha az ügyészség sem rendelkezik a szakértői anyaggal, akkor az adatok hogyan jutottak el a sajtóhoz? – tette föl a kérdést a jogász. Emiatt akár hivatali visszaélés címén büntetőeljárást lehetne kezdeményezni. Tuza szerint ennek fényében a vizsgálat majdani eredménye is súlyosan aggályos.
A jogász tegnap az ügyészségtől tájékoztatást kért arról, mi szolgált az ügyben szereplő egyik tanú személyi védelme elrendelésének alapjául, illetve kicsoda ez az illető, s mi köze E. Zsanetthez. Ugyanis mindezekről Tuzát nem tájékoztatták. Miként arról tegnap beszámoltunk egy tanúskodó fiatal nő személyi védelmét rendelte el az ügyészség nemrégiben azért, mert a lány úgy véli, E. Zsanett megfenyegette. Több sajtóorgánum szerint azért, mert nem azt a vallomást tette, amit korábban megbeszéltek. Ezzel szemben lapunk úgy tudja: E. Zsanett azért haragudott meg ismerősére, mert nem éppen erkölcsös lánynak állította be vallomásában.
Emlékeztetőül: a nyomozás május közepén indult a 21 éves E. Zsanett feljelentése alapján. A lány állítása szerint május 4-én Budapesten, a Múzeum körúton öt rendőr igazoltatta, majd egy sötét mellékutcába vitték, ahol ketten megerőszakolták, majd hazakísérték, és húszezer forintot átvettek tőle. A Fővárosi Főügyészség május 17-én jelentette be, hogy az ügyben öt rendőrt gyanúsított meg a Budapesti Nyomozó Ügyészség: két rendőrt erőszakos közösülés bűntettével és vesztegetéssel, három rendőrt pedig bűnsegédként elkövetett erőszakos közösülés bűntettével. A meggyanúsított rendőrök szolgálati viszonyát felfüggesztették. Mindannyian a Rendészeti Biztonsági Szolgálat kötelékébe tartoztak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.