Magyar expedíció indul a Himalájára

Két nyolcezer méternél magasabb hegycsúcs megmászására indul a jövő kedden Bécsből a Magyar Himalája-expedíciók 2007 tizenegy tagja. Eddig a tizennégy nyolcezres csúcsból hétre már feljutottak honfitársaink.

Urbán Péter
2007. 06. 07. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

A Karakorum-Himalájában lévő K2-re, a világ második legmagasabb (8611 méter) s egyben a legnehezebben mászható hegyére készülnek a magyar hegymászók, másik fő célpontjuk a 8068 méteres Gasherbrum I. A csapat jövő kedden Bécsben száll repülőre.
A Magyarok a világ nyolcezresein elnevezésű expedíciós láncolatot a hegymászócsoport három tagja – Erőss Zsolt, Kollár Lajos és Mécs László – hozta létre. A világon összesen tizennégy nyolc kilométernél magasabb hegy van, amelyek közül hétnek a tetejére már feljutottak honfitársaink. Kollár Lajos elmondta, hogy a csoport magát szponzorálta, és a pénzszűke ellenére is nekivágnak. A K2-re több irányból is fel lehet jutni, lehetséges, hogy most egy új útvonalon próbálkoznak. Mécs László arról beszélt, hogy Pakisztánból indulnak a Karakorum-Himalája felé, amelynek nyugati csücske nyúlik az országba. Az 5200 méteren található alaptáborig százharminc-száznegyven serpa cipeli majd a fejenként huszonöt kilogrammnyi felszerelésüket, de a hegy megmászásában már nem segédkeznek. A két magaslaton gyakori a lavinaképződés, a hőmérsékleti ingadozások miatt a kőhullásra is figyelniük kell majd, ráadásul félelmetes viharok támadhatnak a kapaszkodókra.
Az expedíció tagjai: Erőss Zsolt, Kollár Lajos, Mécs László, Ugyan Anita, Csollány Katalin, Vörös László, Csíkos József, Tarjányi István, Sterczer Hilda, Juhász Bálint és Csizmadia Péter.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.